Wydarzenia

Niech passa trwa!

2018-05-04 11:00:00
Najlepiej punktujący zespół w 2018 roku, do tego niepokonany na własnym boisku, kontra będący na fali, kroczący ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa WKS. Wyjazdowe starcie Śląska z Cracovią z pewnością należeć będzie do najciekawszych spotkań grupy „B” w tym sezonie. Początek dziś o godz. 18.
Poprzednio Cracovia podejmowała Śląsk w 22. kolejce, inaugurując tym samym rundę wiosenną Lotto Ekstraklasy. Minimalnie lepsi okazali się wówczas krakowianie. Trójkolorowi prowadzili 1:0 po golu Picha, do wyrównania doprowadził Covilo, a gdy wydawało się, że obie ekipy podzielą się punktami, w doliczonym czasie gry do siatki trafił Rakels. 
 
Podopieczni Michała Probierza nie zwalniali tempa. W 7 tegorocznych spotkaniach zliczyli 5 wygranych i 2 remisy, dzięki czemu szybko zapewnili sobie utrzymanie i obecnie przewodzą stawce w grupie „B” z dorobkiem 46 punktów. Na konferencji prasowej uwadze trenera Probierza nie umknęła także dobra dyspozycja najbliższego rywala: „Śląsk nabrał pewności po ostatnich meczach. Dobrą formę prezentuje Kosecki, wypada mi też pogratulować Robakowi zdobycia setnego gola w Ekstraklasie, bo to nie lada wyczyn”. 
 
Kibice WKS-u w ostatnich tygodniach mają powody do zadowolenia. Na boisku oglądają skonsolidowany zespół, który przede wszystkim powrócił na zwycięską ścieżkę. Co więcej, Wojskowi wygrali trzy mecze z rzędu (Sandecja, Bruk-Bet Termalica, Lechia), a takiej serii w obecnym sezonie jeszcze nie zanotowali. Trener Pawłowski nie przewiduje raczej zbyt wielu zmian w składzie, natomiast na pewno w walce o kolejny triumf nie pomogą dziś zawieszeni Riera i Rieder.  
 
Spotkanie Śląska z Cracovią śmiało można promować także jako pojedynek snajperów. Krzysztof Piątek (19 goli) i Marcin Robak (17 goli) to bowiem najskuteczniejsi Polacy w obecnej kampanii. Który z nich będzie górą? Zapraszamy do śledzenia naszej relacji live prosto ze stadionu przy Kałuży. Zaczynamy o 17.45!
 
Autor: TS, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również