Wydarzenia

Niezły mecz, ale punktów brak | Ekstraliga

2021-05-01 18:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław zagrały w Szczecinie całkiem niezłe spotkania, a momentami wręcz dominowały na murawie. Niestety, nie miało to przełożenia na wynik spotkania, bowiem podopieczne Piotra Jagieły uległy miejscowej Olimpii 0:1.
Wrocławianki jechały do Szczecina z nadziejami na punkty i pokazywały to od pierwszych minut na boisku. Co ważne, do gry po kontuzji powróciła Karolina Iwaśko i to właśnie ona do spółki z Kamilą Czudecką i Marceliną Buś napędzały ofensywne akcje WKS-u. Sporo zagrożenia podopieczne Piotra Jagieły stwarzały po stałych fragmentach gry, jednak w decydujących piłkach brakowało skuteczności.

Piłkarki Śląska bardzo dobrze radziły sobie również w defensywie, popełniając właściwie tylko jeden błąd w meczu. Dokładniej w 25. minucie, kiedy po rzucie wolnym w polu karnym najlepiej odnalazła się Julia Brzozowska i strzałem w  długi róg zdobyła - jak się później okazało - jedyną bramkę w meczu.

Gra wrocławianek mogła się bez wątpienia podobać, zwłaszcza w drugiej połowie, kiedy przeszły wręcz do zmasowanych ataków, spychając rywali do totalnej defensywy. Martyna Buś raz za razem wpadała w pole karne Olimpii, ale brakowało dobrego podania albo po prostu próby strzału na bramkę rywalek. Po jednej z akcji zawodnika WKS-u padła w polu karnym po kontakcie z przeciwniczką, jednak arbiter nakazała grać dalej.

Śląsk próbował różnymi środkami zdobyć bramkę. Indywidualne rajdy, dwójkowe akcje, a nawet groźne strzały z dystansu. W 78. minucie na zaskakujące uderzenie z co najmniej 30 metrów zdecydowała się Aleksandra Żurek, piłka dostała specyficznej rotacji, ale poszybowała tuż nad poprzeczką.

Oddajmy jednak rywalkom, że mądrze się broniły i same wyprowadzały groźne kontry. Wrocławska bramkarka Anna Bocian prezentowała się jednak bardzo solidnie i nie dała już się zaskoczyć.

Ostatecznie Śląsk przegrał z Olimpią Szczecin 0:1, a okazja do rehabilitacji już za tydzień - 8 maja wrocławianki zmierzą się z Rolnikiem Biedrzychowice.

Olimpia Szczecin - Śląsk Wrocław 1:0 (1:0)
Bramka:
1:0 Julia Brzozowska 25'
 
Olimpia (skład wyjściowy): Piątek - Brzozowska, Michalczyk, Kędzierska, Szymaszek, Shahbazyan, Siwek, Oleksiak, Litwiniec, Szczęśniak, Oleszkiewicz.
Śląsk: Bocian - Żurek, Korda, Dudziak, Krysman (80' Turowska), Kulig, Wróblewska, Martyna Buś (62' Przelicka), Marcelina Buś (80' Pompa), Iwaśko (62' Jurczenko), Czudecka (62' Homa).
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również