Wydarzenia

Nowe stroje dla oldboyów Śląska Wrocław

2019-05-31 13:00:00
Drużyna oldboyów to ważna część rodziny Śląska Wrocław. Podczas ostatniego meczu zawodnicy otrzymali od klubu stroje meczowe. - Nawet łezka w oku się zakręciła. Poczuliśmy się naprawdę potrzebni - mówią piłkarze.
Drużyna oldboyów WKS-u istnieje już 28 lat, od roku 1991. Wrocławianie byli prekursorami takich rozgrywek na Dolnym Śląsku. Wielokrotnie zdobywali tytuły mistrza województwa oraz mistrza Polski.
 
- Cieszę się, że powiększamy naszą rodzinę Śląska Wrocław. To dla nas bardzo ważne, by piłkarze, pracownicy i kibice identyfikowali się ze swoim klubem. Drużyna oldboyów to jeden z przykładów przywiązania do WKS-u. Mamy nadzieję, że nowe stroje będą dobrze służyć naszym zawodnikom - mówi Wojciech Bochnak, wiceprezes Śląska Wrocław.
 
W zespole występują przede wszystkim byli piłkarze WKS-u, regularnie można oglądać takich zawodników jak np. Tomasz Moskal, Zbigniew Mandziejewicz, Robert Rosiński czy Marcin Wielgus, na liście drużyny znajdziemy również m.in. Jana Górę, Waldemara Tęsiorowskiego, Ryszarda Tarasiewicza, Marka Kowalczyka, Piotra Jawnego. Niektórzy dołączają głównie na mecze okazjonalne czy charytatywne, a inni grają regularnie. Wszyscy jednak mają związek ze Śląskiem. - Poza zmaganiami w lidze często gramy również mecze charytatywne, dla kogoś, z jakiegoś powodu, żeby pomóc. W sumie mamy około 40 meczów rocznie - mówi Arkadiusz Górka, organizator sportowy i zawodnik drużyny oldboyów Śląska.

 
Od teraz zespół będzie występować w strojach meczowych Śląska Wrocław, z herbem i numerami. Nikt nie będzie już miał wątpliwości, że oto widzi drużynę WKS-u. - Jak nigdy poczuliśmy się potrzebni. Chłopcy usiedli, popatrzyli na siebie i poczuli się naprawdę częścią Śląska. Niedawno pojawił się przy klubie zespół blind footballu, teraz my również możemy być taką drużyną, która jakgdyby powiększa rodzinę WKS-u. Cieszymy się, że klub o nas myśli - dodaje Górka.
 
Spotkanie, podczas którego drużyna po raz pierwszy zagrała w nowych strojach, zakończyło się wygraną WKS-u 3:1. Galerię zdjęć z tego spotkanie można obejrzeć TUTAJ.

Jeśli ktoś chciałby zobaczyć w akcji oldboyów Śląska - zapraszamy na stadion przy ul. Oporowskiej w poniedziałkowe popołudnia (zwykle około godz 18, na bocznym boisku).
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również