Wydarzenia

Nowi zawodnicy sekcji esportowej Śląska Wrocław

2020-04-07 13:30:00
Najważniejszą częścią sekcji esportowej Śląska Wrocław są jej zawodnicy. To oni będą reprezentować Trójkolorowych w wirtualnych rozgrywkach i walczyć o sukcesy na turniejach w kraju i za granicą.
Głównym celem Śląsk Wrocław Esports jest stworzenie składu z młodych i ambitnych ludzi, dla których podstawowymi wartościami są dyscyplina i chęć rozwoju. Doświadczenie w połączeniu z talentem ma w przyszłości dać efekt z postaci sukcesów na krajowych i zagranicznych turniejach. Przedstawiamy zawodników, którzy będą reprezentować Śląsk w rozgrywkach CS:GO, FIFA oraz Fortnite. 
 


Główną postacią dywizji CS:GO będzie Łukasz „Lucas4w” Ilnicki, który będzie pełnił także funkcję kapitana zespołu. Pochodzący z Wrocławia zawodnik ma ogromne doświadczenie, które zaczynał zbierać już w 2006 roku, biorąc udział w wielu lokalnych turniejach. Wieloletni staż pomoże nie tylko jemu, ale także młodszym kolegom z drużyny. - Projekt, który tworzymy, to coś o czym marzy większość zawodników. Zawsze zależało mi na tym, aby udowodnić wszystkim, że to ciężką pracą i zaangażowaniem osiąga się sukcesy, nie znanym nazwiskiem czy znajomościami. W Śląsku Wrocław Esports stawiamy na ludzi, a naszymi wartościami są pracowitość, dyscyplina i nienaganna etyka. Wraz z drużyną mamy nadzieję, że odciśniemy pozytywne piętno na polskim, a także zagranicznym esporcie – komentuje Łukasz.
 


Zawodnikiem reprezentującym Trójkolorowych w rozgrywkach FIFY będzie Damian „Natsu” Gajewski. To 21-letni gracz, który utrzymuje się w ścisłej czołówce na polskiej scenie od ponad trzech lat. Do jego największych osiągnięć należą między innymi trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do kadry PZPN oraz uplasowanie się na miejscach 4-8 w mistrzostwach Polski FIFA 17, gdzie odpadł dopiero w pojedynku z późniejszym mistrzem Polski – Miłoszem93. Natsu celuje w sukcesy nie tylko na polskiej, ale także na światowej scenie. - Chciałbym w przyszłości zdobyć tytuł mistrza Polski w grze FIFA w barwach Śląska Wrocław. Wiążę z tym projektem bardzo duże nadzieje. Z każdym rokiem chciałbym osiągać coraz lepsze wyniki i zdobywać doświadczenie oraz wyznaczać sobie nowe, coraz bardziej ambitne cele esportowe, jak choćby awans na turniej FUT Champions Cup, gdzie dostają się tylko najlepsi – mówi „Natsu”. 
 


W grze Fortnite jako zawodnik WKS-u wystąpi najmłodszy członek składu – 15-letni Bruno „Sn1vyy” Zachacz. Pochodzi z Wrocławia i mimo młodego wieku już jest czołowym graczem w Polsce, zajmując wysokie miejsca w wielu turniejach. Na swoim koncie ma już między innymi pierwszy zawodowy kontrakt z Together Esports, jednak jest gotowy na nowe wyzwania. - Jestem bardzo wdzięczny, że mogę brać udział w projekcie drużyny esportowej Śląska Wrocław. Cieszę się, że tak rozpoznawalna marka, jaką jest Śląsk, widzi potencjał w esporcie oraz, że inwestuje nie tylko w FIFĘ, ale również w inne dywizje. Wierzę, że członkostwo w sekcji Fortnite jest dla mnie dużym wyróżnieniem oraz szansą na rozwój – opowiada „Sn1vyy”.
 
Autor: Grzegorz Krawczyk

Zobacz również