Wydarzenia

Nowy rozdział

2021-04-05 10:30:00
Śląsk Wrocław rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii. Trójkolorowi rozegrają pierwszy mecz pod wodzą trenera Jacka Magiery. W 23. kolejce PKO Ekstraklasy ich rywalem będzie Jagiellonia Białystok.
Przerwa reprezentacyjna stała pod znakiem sporych zmian w zespole WKS-u. Ze Śląskiem pożegnał się trener Vitezslav Lavička oraz jego asystenci: Zdenek Svoboda, Paweł Barylski i Łukasz Czajka. Dotychczasowego szkoleniowca zastąpił Jacek Magiera, a jego sztab uzupełnili Paweł Kozub, Tomasz Łuczywek i Krzysztof Wołczek. 
 
Zmiany w drużynie Wojskowych mają sprawić, że poprawi się nie tylko dorobek punktowy, ale również styl gry wrocławian, szczególnie na wyjazdach, gdzie dotychczasowy bilans WKS-u to dwa zwycięstwa, dwa remisy i aż siedem porażek. - Skupiamy się na tym, by Śląsk grał ofensywnie, do przodu, by oddawał strzały. Dlaczego wcześniej nasz zespół słabo punktował na wyjazdach? Trudno odpowiedzieć, najlepiej zrobić to, gdy jest się w środku, zna się założenia, plany. Nie myślę jednak o tym, co za nami, ale co przed nami. Bo na to mamy wpływ - mówił na konferencji prasowej trener Jacek Magiera.
 
Obecnie Śląsk ma na koncie 30 punktów i zajmuje 7. miejsce w tabeli. Różnice w środku stawki są jednak tak niewielkie, że każdy punkt i każde zwycięstwo jest na wagę złota, a każda porażka może spowodować znaczny spadek. 
 
Pierwszym wyzwaniem dla nowego sztabu szkoleniowego będzie wyjazdowy mecz z Jagiellonią Białystok. W zespole z Białegostoku również doszło do zmiany trenera. Jeszcze przed przerwą reprezentacyjną z drużyną pożegnał się Bogdan Zając. Tymczasowym zastępcą Zająca został Rafał Grzyb. Efekty pojawiły się właściwie natychmiast, ponieważ białostoczanie w pierwszym meczu pod wodzą Grzyba wygrali na wyjeździe z Lechem Poznań 3:2. Jest to wynik tym bardziej imponujący, że Jagiellonia przegrywała 1:2 i grała w dziesiątkę, a mimo to zdołała wywieźć z Bułgarskiej trzy punkty.
 
Mimo zwycięstwa w Poznaniu pozycja w tabeli z pewnością nie satysfakcjonuje kibiców z Białegostoku. Jagiellonia jest obecnie na 12. miejscu i zgromadziła 28 punktów. O słabej sytuacji w tabeli zadecydował fatalny początek rundy wiosennej. Co prawda w pierwszym meczu w 2021 roku udało się pokonać Lechię Gdańsk, jednak potem nastąpiła seria sześciu spotkań bez zwycięstwa, co przesądziło o losach trenera Zająca. 
 
Jacek Magiera dwukrotnie mierzył się z Jagiellonią jako trener Legii Warszawa. Jedno ze spotkań zakończyło się zwycięstwem Legii (4:1), a jedno bezbramkowym remisem. 
 
Pierwszy mecz Śląska z Jagiellonią w tym sezonie zakończył się zwycięstwem wrocławian 1:0. Jedyną bramkę w tamtym spotkaniu zdobył Mateusz Praszelik. Ostatnie wyjazdy do Białegostoku nie były za to korzystne dla WKS-u. W poprzednim sezonie Trójkolorowi przegrali tam dwukrotnie (0:1 i 1:2). 
 
Początek spotkania Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław o godzinie 17:30. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Na naszej stronie internetowej przeprowadzimy tekstową relację live. 
 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również