Wydarzenia

Nowy sztab szkoleniowy Śląska Wrocław

2021-03-22 16:19:00
Nowy trener Śląska, Jacek Magiera, wybrał swoich współpracowników do sztabu szkoleniowego wrocławskiej drużyny. Prezentujemy trenerów, którzy wraz z nowym szkoleniowcem poprowadzą WKS.
Nowy sztab szkoleniowy w poniedziałek poprowadzi pierwszy trening WKS-u. Przerwa na mecze reprezentacji narodowych będzie dobrą okazją do wzajemnego poznania się, rozpoczęcia pracy nad poprawą gry zespołu i jak najlepszego przygotowania się do ostatniej fazy bieżącego sezonu.
 
W nowym sztabie Śląska najbliższymi współpracownikami Jacka Magiery będą Tomasz Łuczywek i Paweł Kozub. Obaj pracowali już z nowym trenerem WKS-u zarówno w Legii Warszawa, jak i młodzieżowej reprezentacji Polski, gdzie Tomasz Łuczywek pełnił rolę II trenera, a Paweł Kozub odpowiadał za przygotowanie indywidualne zawodników. Bardziej doświadczony z tej dwójki, 42-letni Łuczywek, większość swojej kariery piłkarskiej spędził w Zagłębiu Sosnowiec, w którym pracował później zarówno jako szkoleniowiec grup młodzieżowych, asystent w seniorskiej drużynie, jak i pierwszy trener. 31-letni Kozub ma za sobą grę w polskich (m.in. Sandecja Nowy Sącz, Pelikan Łowicz, KSZO Ostrowiec) oraz austriackich klubach. Od 2017 roku rozpoczął pracę jako asystent w warszawskiej Legii, następnie znalazł się w sztabie młodzieżowej reprezentacji Polski.
 

- Bardzo ważne jest budowanie tożsamości i jedności w sztabie. Chcemy mówić jednym językiem. Z Tomkiem Łuczywkiem i Pawłem Kozubem pracujemy od dłuższego czasu, współpraca układa się bardzo dobrze, więc z pewnością pomogą w tym, by zawodnicy wiedzieli, czego od nich oczekujemy i by pomóc im to wykonać - mówi Jacek Magiera.

 
Asystentem Jacka Magiery w Śląsku będzie Krzysztof Wołczek, dotychczas pełniący funkcję szkoleniowca zespołu Śląska U18,zajmującego obecnie 4. miejsce w Centralnej Lidze Juniorów. Wołczek trenował wcześniej młodsze roczniki wrocławskiej akademii, przechodząc naturalnie aż do najstarszej drużyny w jej strukturach. Trenerskie doświadczenia zdobywał również w reprezentacji Polski U19, w której pracował w roli asystenta trenera Zalewskiego. W karierze piłkarskiej przez 8 lat był zawodnikiem Śląska, zdobywając m.in. tytuł mistrza Polski w 2012 roku.

 
Trenerem bramkarzy w nowym sztabie Śląska Wrocław będzie Krzysztof Osiński, a trenerem przygotowania motorycznego Michał Polczyk. Obaj pracowali ostatnio w sztabie Vitezslava Lavički. - Chcę wykorzystać ich doświadczenie i pracę z drużyną w ostatnich latach. To zdolni trenerzy, którzy mają dużą wiedzę i mam nadzieję, że wykorzystamy ich potencjał. Liczę również na Krzysztofa Wołczka, który pojawi się w sztabie I drużyny, ale jest już także związany ze Śląskiem. Stawiamy na taką grupę ludzi, którzy chcą ze sobą współpracować, mają ambitny cel i patrzą na rozwój w każdym aspekcie - komentuje trener Magiera.

Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska, Dawid Antecki

Zobacz również