Wydarzenia

Obóz w Belek zakończony

2019-01-31 20:30:00
W czwartek około godziny 18 zespół Śląska Wrocław wrócił do Wrocławia. Za piłkarzami dziesięć dni wytężonej pracy.
Wrocławianie w Belek zameldowali się 20 stycznia, po podróży z Wrocławia przez Berlin. Przez dziesięć dni Trójkolorowi trenowali na naturalnej murawie, co jest niezwykle istotne w przygotowaniach do nowej rundy. Kilkakrotnie we znaki dała się nieprzewidywalna pogoda. Ulewy, grad, trąba powietrzna - nad Belek bywało czasem naprawdę niebezpiecznie. Sztab trenerski dysponował jednak planem "B", przeprowadzając wtedy inny rodzaj treningu, np. w siłowni.
 
Podczas obozu WKS rozegrał dwa mecze sparingowe, z bardzo silnymi rywalami - mistrzem Chorwacji Dinamo Zagrzeb oraz piątym zespołem ligi duńskiej, Aalborgiem. Pierwszy mecz wrocławianie przegrali 0:2, po bramkach straconych w drugiej części gry. Drugie spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a gole dla podopiecznych trenera Lavički strzelali Radecki oraz Farshad.
 
Zanim drużyna udała się do Turcji, przez kilka dni pracowała na obozie w Szklarskiej Porębie. Teraz, po zakończonych obozach, ostatni etap przygotowań do rundy wiosennej - tydzień treningów we Wrocławiu oraz sparing z SFC Opava. Pierwszy mecz rundy wiosennej już w sobotę, 9 lutego, o godz. 15:30. WKS na Stadionie Wrocław podejmie Zagłębie Sosnowiec. Bilety TUTAJ.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również