Wydarzenia

Odbudować twierdzę

2018-08-20 11:00:00
W spotkaniu kończącym 5. kolejkę Lotto Ekstraklasy Śląsk podejmie na Stadionie Wrocław ostatnią w tabeli Pogoń Szczecin. O komplet punktów podopieczni Tadeusza Pawłowskiego powalczą dziś o godz. 18.
Portowcy po kiepskim ubiegłym sezonie rozpoczynali rozgrywki z dużymi nadziejami. Z jednej strony mieli za sobą dość obiecującą końcówkę, z drugiej w Szczecinie pojawił się choćby Radosław Majewski z Lecha Poznań i można było oczekiwać dalszego rozwoju drużyny. Trudno wyobrazić sobie jednak gorsze otwarcie. Trzy pierwsze mecze i trzy porażki, kolejno z Miedzią, Piastem i Zagłębiem Sosnowiec. Na domiar złego ani razu w tych spotkaniach nie zdołali trafić do siatki. Przed tygodniem gracze Kosty Runjaicia zdobyli pierwszy punkt – zremisowali 1:1 z Cracovią.
 
Trener Tadeusz Pawłowski podkreślał jednak, że mimo słabych obecnie wyników szczecinianie tworzą solidny zespół. - Pogoń ma dobrych piłkarzy. Indywidualnie to mocne nazwiska: Hołota, Majewski, Frączczak, Dvali, Załuska… Ograni chłopcy, nieprzypadkowi. W tamtym roku walczyli o utrzymanie, ale grali w piłkę, nie chowali się tylko w defensywie – podkreślał na przedmeczowej konferencji prasowej. - Nie jest to zespół na ostatnie miejsce w tabeli. Personalnie to silna grupa i w przyszłości będą grać o wyższe pozycje – dodawał szkoleniowiec Trójkolorowych. 
 
Kibiców WKS-u optymizmem napawać może fakt, że akurat z Pogonią we Wrocławiu gra się Śląskowi wprost znakomicie. Stadion Wrocław nie był nigdy świadkiem porażki gospodarzy z Portowcami. W minionym sezonie zielono-biało-czerwoni wygrywali przekonująco 3:0 (dwa gole Robaka, jeden Piecha) oraz 2:0 (bramki Chrapka oraz Piecha). Ekipie ze Szczecina będzie o tyle trudniej, że z powodu kontuzji nie zagra Spas Delew. Bułgarski skrzydłowy był najjaśniejszą postacią ofensywy w starciu z Cracovią.
 
Piłkarz Śląska po dwóch ostatnich niepowodzeniach będą chcieli za wszelką cenę wrócić dziś na zwycięską ścieżkę. Pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Musiała zabrzmi na Stadionie Wrocław o godz. 18. Bilety do nabycia TUTAJ. 
 

Zobacz również