Wydarzenia

Odra na start

2019-06-21 10:00:00
Pierwszy mecz sezonu 2019/20? Z Wisłą. Pierwszy sparing przed sezonem 2019/20? Z Odrą. W sobotę w Trzebnicy mecz Śląska z Odrą Opole.
Niespełna tydzień po wznowieniu treningów piłkarze Śląska rozegrają pierwszy mecz sparingowy, w ramach przygotowań do rozgrywek ekstraklasy 2019/2020. Również dla opolan będzie to pierwsze (z siedmiu) z zaplanowanych przedsezonowych spotkań.
 
Z Odrą wrocławianie mierzyli się bardzo niedawno, bowiem 18 stycznia tego roku. Przy Oporowskiej WKS zwyciężył 2:1 (bramki Picha i Radeckiego) w drugim zimowym sparingu, a jednocześnie drugim meczu pod wodzą trenera Lavicki. Żeby odszukać ostatni mecz o punkty między tymi drużynami trzeba się jednak cofnąć aż do 2008 roku. W ówczesnej II lidze padł remis 1:1.
 
Niebiesko-czerwoni z Opola od dwóch sezonów występują na poziomie Fortuna I Ligi. Od maja 2018 roku ich trenerem jest Mariusz Rumak, w przeszłości prowadzący również zespół Śląska Wrocław. Chociaż obecnie Odra jest dość daleko od ekstraklasy - w minionym sezonie zajęła 12. miejsce, ledwie trzy punkty nad strefą spadkową - w swojej historii może pochwalić się istotnymi sukcesami. W pamiętnym dla Śląska (mistrzostwo Polski) roku 1977 Odra zdobyła Puchar Ligi, a kilkanaście lat wcześniej potrafiła zająć trzecie miejsce w kraju, grać w półfinale Pucharu Polski i półfinale Pucharu Intertoto.
 
Na razie trudno oczywiście oceniać szansę poszczególnych zespołów w ligowych zmaganiach, wydaje się jednak, że podstawowym celem opolan na nowy sezon będzie uniknięcie strachu przed degradacją, który ze względu na słabą końcówkę sezonu, towarzyszył im w minionych rozgrywkach. Pomóc mają w tym nowi piłkarze - Rosa i Wdowik. Choć oczywiście to nie koniec transferów niebiesko-czerwonych, bo z ich drużyną pożegnało się niemal dziesięciu graczy. Wśród nich Dudu Paraiba, były obrońca WKS-u.

Mecz Śląsk vs. Odra zostanie rozegrany w Trzebnicy, w sobotę, 22 czerwca, o godz. 11. Planujemy transmisję live na naszym kanale YouTube.


Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również