Wydarzenia

Opalenica Cup: Udany turniej Śląska

2019-04-15 15:00:00
Trzy zespoły Śląska wzięły udział w międzynarodowym turnieju Opalenica Cup. Wrocławianie w każdym roczniku byli jedną z najmocniejszych ekip, kończąc zawody na I, II i V miejscu. Za naszymi zawodnikami świetna rywalizacja i mecze z takimi zespołami jak FC Porto, Luton Town FC i Olympiakos Pireus.
W weekend w Opalenicy odbyły się zawody w czterech kategoriach wiekowych, w których wzięło udział ponad 1000 uczestników. Śląsk udał się na Wielkopolskę mocną ekipą, bo do walki o medale stanęły zespoły U9, U10 i U11. W stawce m.in. FC Porto, Luton Town FC, Olympiakos Pireus, Karpaty Lwów, Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Wisła Kraków, Górnik Zabrze, Raków Częstochowa, FASE Szczecin, Olympic Wrocław, Warta Poznań i Akademia Reissa. T
 

Kategoria U11

 
Zespół trenera Stasiuka ma za sobą bardzo udany występ w turnieju Opalenica Cup. W pierwszym dniu wrocławianie rozegrali mecze grupowe, notując wyniki, dające awans do fazy pucharowej. W drabince pucharowej Śląsk prezentował równy poziom, sukcesywnie po zaciętych spotkaniach, przeskakując kolejne szczeble.
 
Wyniki fazy pucharowej:
 
1/8: Warta Poznań - Ślask Wrocław 0:1
1/4: Stomil Olsztyn - Śląsk Wrocław 0:2
1/2: Śląsk Wrocław - AP Reissa Poznań 2:1
FINAŁ: Śląsk Wrocław - Fase Szczecin 1:0
 
Ostatecznie nasi piłkarze stanęli na najwyższym miejscu na podium i do Wrocławia wrócili ze złotymi medalami!

 

Kategoria U10

 
Równie dobrze zaprezentowała drużyna U10 trenera Franczaka, choć ostatecznie turniej zakończyła na piątym miejscu. Trójkolorowi w każdym spotkaniu grali na wysokim poziomie, ale w ćwierćfinale po serii rzutów karnych musieli uznać wyższość Arkonii Szczecin.
 
 
Pozytywem jest, że w dalszym etapie Śląsk mógł jeszcze zmierzyć się z greckim Olympiakosem Pireus, z którym zagrał ciekawe spotkanie, kończąc je zwycięstwem 2:0. W ostatnim meczu WKS dołożył wygraną z Górnikiem Zabrze, choć o wyniku ponownie decydowały rzuty karne, w których tym razem lepiej poradzili sobie piłkarze akademii Śląska. Łącznie zespół trenera Franczaka w 10 meczach stracił zaledwie 4 bramki.

Wyniki fazy pucharowej:
 
1/8: Śląsk Wrocław - Varsovia Warszawa 6:0
1/4: Śląsk Wrocław - Arkonia Szczecin 0:0 K: 3:4
 
O 5. miejsce:
 
Śląsk Wrocław - Olympiacos Pireus 2:0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1 K: 2:0

 

Kategoria U9

 
Zespół trenera Pacześnego już w grupie stoczył bardzo wyrównane boje, mierząc się między innymi z angielskim Luton Town (3:4), Pogonią Szczecin (1:0) czy AP Reissa (4:6). Wrocławianie ostatecznie zameldowali się w fazie pucharowej, w której również rozegrali kilka bardzo dobrych meczów.
 
W 1/8 i 1/4 finału Śląsk kończył spotkania remisem i o awansie decydowały rzut karne. W obu przypadkach chłopcy z naszej akademii zaprezentowali dużą ambicję, wygrywając w serii jedenastek kolejno z Bukovyna Czerniovce oraz FC Wrocław Academy. W półfinale WKS pokonał AP Reissa 4:0 i na koniec w wielkim finale zmierzył się z faworytem turnieju FC Porto.
 
W meczu o najwyższą stawkę wrocławianie pierwsi wyszli na prowadzenie, ale Portugalczycy na kilka minut przed końcem zdołali doprowadzić do remisu. Śląsk mógł odzyskać prowadzenie, ale nie zdołał wykorzystać dogodnych sytuacji i o zwycięstwie znów decydowała seria rzutów karnych. W niej lepsze było FC Porto, które tym samym zajęło pierwsze miejsce. Nasi chłopcy po bardzo dobrych zawodach zajęli II miejsce.
 
Wyniki fazy pucharowej:

1/8: Śląsk Wrocław - Bukovyna Czerniovce 2:2, K: Śląsk
1/4: Śląsk Wrocław - FC Wrocław Academy 0:0, K: Śląsk
Półfinał: Śląsk Wrocław - AP Reissa Poznań 4:0
Finał: Śląsk Wrocław - FC Porto 1:1 K: FC Porto

Autor: Michał Krzyminski, Fot. Łukasz Haraźny

Zobacz również