Wydarzenia

Ostatki przy Oporowskiej

2019-11-15 20:00:00
W 16. kolejce trzecioligowych rozgrywek Śląsk II Wrocław zmierzy się z Piastem Żmigród. Dla zespołu trenera Piotra Jawnego będzie to ostatni mecz w tym roku kalendarzowym na własnym stadionie.
Piłkarze rezerw Śląska Wrocław mają ogromną szansę, by zakończyć rundę jesienną jako lider tabeli. Wystarczy, że w dwóch ostatnich spotkaniach uda się zdobyć cztery punkty. W takim przypadku niezależnie od wyników drugiego w tabeli Ruchu Zdzieszowice, wrocławianie zakończą ten rok na pierwszym miejscu w tabeli. 

Pierwszy krok można wykonać już w sobotę. Trójkolorowi podejmą przy Oporowskiej Piast Żmigród. Zespół ten z dorobkiem czternastu punktów zajmuje dopiero 16. miejsce w trzecioligowej tabeli. Teoretycznie powinna być to łatwa przeprawa dla zespołu trenera Jawnego, ponieważ Piast nie wygrał jeszcze ani jednego wyjazdowego spotkania (łącznie trzy punkty w ośmiu wyjazdowych meczach), jednak w tej lidze każdy rywal potrafi sprawić niespodziankę.

W związku z trwającą przerwą na mecze reprezentacji można się spodziewać, że na murawę wybiegnie kilku zawodników z pierwszej drużyny. Zabraknie za to Marcina Szpakowskiego, który przebywa na zgrupowaniu kadry U20. 

Początek meczu Śląsk II - Piast, w sobotę, o godzinie 13:00. Bilet na to spotkanie będzie kosztował 10 złotych, natomiast dzieci i młodzież do 18 roku życia wejdą na trybuny za darmo. Sprzedaż wejściówek rozpocznie się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem meczu.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również