Wydarzenia

Ostatni raport kartkowy w sezonie 2018/19

2019-05-17 22:00:00
W sobotę o 15:30 Śląsk zagra z Arką i zakończy sezon 2018/19. Zagrożenia nie mają więc znaczenia, bowiem kartki nie przechodzą na kolejny sezon. W ostatnim meczu rozgrywek w WKS-ie nie obędzie się jednak bez zawieszenia.
Przeciwko Arce nie będzie mógł zagrać Wojciech Golla. Stoper Śląska, który rozegrał w tym sezonie ekstraklasy najwięcej minut spośród całej kadry, będzie musiał opuścić ostatnie spotkanie. W Legnicy został napomniany bowiem 4. żółtą kartką.
 
Golla dołączył więc do Radeckiego, Picha, Robaka, Tarasovsa, Łabojki, Brozia, Farshada, Mączyńskiego, Augusto i Chrapka. Ci gracze WKS-u musieli w tym sezonie opuścić ligowy mecz ze względu na przekroczony limit żółtych kartek. Rekordzista - Chrapek - otrzymał dziewięć napomnień i jako jedyny pauzował dwukrotnie.
 
Inną sprawą są z kolei zawieszenia wynikające z czerwonych kartek. Te dotknęły czterech graczy WKS-u: Augusto, Cholewiaka, Piecha i Cotrę. Dwaj ostatni poza obligatoryjnym meczem przerwy musieli odcierpieć dodatkową pauzę, nałożoną przez Komisję Ligi.
 
Mamy nadzieję, że ostatnie spotkanie w sezonie obfitować będzie w walkę w duchu fair play i obejdzie się bez żółtych, a zwłaszcza czerwonych kartek. Mecz Śląsk vs. Arka w sobotę, o godz. 15:30, na Stadionie Wrocław. Starcie poprowadzi Daniel Stefański.
 
Pełna lista kartkowiczów w tym sezonie: 

Śląsk Wrocław:

Żółte kartki:
1 - Kamil Dankowski, Maciej Pałaszewski, Mateusz Hołownia
2 - Daniel Szczepan, Jakub Słowik
3 - Mateusz Cholewiak, Djordje Cotra, Arkadiusz Piech, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec
4 - Mateusz Radecki, Robert Pich, Marcin Robak, Igors Tarasovs, Jakub Łabojko, Wojciech Golla
6 - Łukasz Broź, Farshad Ahmadzadeh
7 - Krzysztof Mączyński, Augusto
9 - Michał Chrapek

Czerwone kartki:
1 - Augusto, Mateusz Cholewiak, Arkadiusz Piech, Djordje Cotra
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również