Wydarzenia

Ostatni sprawdzian przed pucharem

2020-06-20 08:00:00
Rezerwy Śląska Wrocław wygrały w sparingu z Bielawianką Bielawa 2:0. Był to ostatni sprawdzian przed meczem w ćwierćfinale Okręgowego Pucharu Polski z Błyskiem Kuźniczysko.
W ubiegłym tygodniu rezerwy zagrały towarzyskie spotkanie ze Stalą Brzeg, ktore zakończyło się porażką 2:3. W podzielonym na trzy tercje meczu trener Jawny mógł sprawdzić wielu piłkarzy i ocenić ich dyspozycję przed spotkaniem w Okręgowym Pucharze Polski. 

Tym razem wrocławianie udali się do Bielawy, gdzie zagrali z miejscową Bielawianką. W pierwszej połowie gospodarze dzielnie się bronili i nie pozwolili Trójkolorowym na stworzenie sobie dogodnych sytuacji. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. 

W drugiej części gry na boisku pojawiło się wielu zawodników rezerwowych. Zmianie uległ także obraz gry. Oba zespoły znacznie częściej były w stanie zagrozić bramce przeciwnika. Ostatecznie to jednak Śląsk wyszedł na prowadzenie. W 65. minucie wynik otworzył Szymon Krocz. W 79. minucie było już 2:0. Wynik spotkania podwyższył Łukasz Sztylka, który skierował piłkę do siatki po podaniu Macieja Buławskiego. 

W sobotę, 27 czerwca rezerwy rozegrają spotkanie ćwierćfinału Okręgowego Pucharu Polski z Błyskiem Kuźniczysko.

Bielawianka Bielawa - Śląsk II Wrocław 0:2 (0:0)
Bramki:
0:1 - 65' Krocz
0:2 - 79' Sztylka

Bielawianka: Michalski - Spychański, Peroński, Morasz, Kuśmierek, Niewiadomski, Rakoczy, Cegiełka, Słonecki, Wasilewski, Drożyński oraz Kuriata, Błaszczyk, Kubiak, Bońkowski i czterech zawodników testowanych.

Śląsk II: Korytkowski - Caliński, Kucharczyk, zawodnik testowany, Sztylka, Krocz, Szymański, Młynarczyk, Buławski, Mamis, Michalski oraz Tysiak, Wypart, Gryglak, Lewkot, Fediuk, Jarzębowski, Dryja.
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również