Wydarzenia

Ostrowski: Jestem przekonany, że wyjdziemy na prostą

2016-03-22 15:12:00
- Mamy w zespole doświadczonych graczy, którzy radzili sobie już w takich sytuacjach. Bez wątpienia razem możemy przez to przejść - mówi „Ostry”.

Zawodnik WKS-u uważa, że mimo dwóch remisów drużyna pod wodzą nowego trenera czyni wyraźne postępy. - W spotkaniu z Ruchem stworzyliśmy sobie kilka okazji do zdobycia bramki. Choć może nie były one stuprocentowe, to jednak pozostało nam tylko umieścić piłkę w siatce. Skuteczność jest więc do poprawy. Myślę, że powinniśmy również szukać plusów. Zachowaliśmy czyste konto, a to klucz do powrotu na zwycięską ścieżkę.

 

Wydaje się, że przerwa reprezentacyjna stanowi dla wrocławian dobrą wiadomość. Zwłaszcza dla sztabu szkoleniowego każda chwila spokojnej pracy jest na wagę złota. Piłkarze Śląska jednak palą się do gry. - To czas, w którym możemy doskonalić elementy taktyczne oraz strzeleckie. Warto popracować także nad kondycją czy szybkością. Z drugiej strony, każdy z nas chce grać tak dużo, jak to możliwe. Jesteśmy bardzo zniecierpliwieni. Chcemy jak najszybciej wyjść na boisko, by wreszcie wygrać – podkreśla „Ostry”.

 

Zielono-biało-czerwonym nie udało się w sobotę przerwać serii meczów bez zwycięstwa. Krzysztof Ostrowski zapewnia jednak, że on i jego koledzy nie tracą pewności siebie. - Kiedy patrzę na poszczególnych piłkarzy, to widzę, że są pewni swoich umiejętności. Trudniej natomiast zmobilizować się całą drużyną. Gdy się wygrywa, wszystko przychodzi gładko. Obecnie aż za bardzo chcemy zwyciężyć i przez to wykonujemy jakieś nerwowe ruchy. Nie sądzę jednak, by sfera mentalna była naszym problemem. Jestem przekonany, że wyjdziemy na prostą. Mamy w zespole doświadczonych graczy, którzy radzili sobie już w takich sytuacjach. Bez wątpienia razem możemy przez to przejść.

Autor: Tomasz Szozda, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również