Wydarzenia

Oświadczenie WKS Śląsk Wrocław SA

2015-05-13 17:15:00
Oświadczenie Śląska Wrocław ws. wypowiedzi Prezes Ślęzy Wrocław Katarzyny Ziobro-Franczak.
WKS Śląsk Wrocław SA stanowczo oświadcza, że słowa Pani Prezes Ślęzy Wrocław Katarzyny Ziobro-Franczak, które ukazały się w artykule pt. „Kupili go za 50 piłek, a i tak nie zapłacili…” w gazecie Fakt z dnia 13 maja 2015 roku, są absolutnym kłamstwem, które w naszym odczuciu mają manipulować opinią publiczną i podważać wiarygodność Śląska Wrocław. Rozumiejąc rozgoryczenie przedstawicieli Ślęzy związane z brakiem własnego stadionu, nie możemy jednocześnie zrozumieć bezpodstawnego ataku na nasz klub, który od 1,5 roku robi wszystko, by Ślęza miała gdzie grać, a co za tym idzie nie zniknęła z piłkarskiej mapy Polski. Pomoc, jakiej udzieliliśmy w tym czasie klubowi zarządzanemu przez Panią Katarzynę Ziobro-Franczak, była niezbędna do otrzymania przez Ślęzę licencji na grę w III lidze dolnośląsko-lubuskiej. Tym bardziej bolą nas nieuzasadnione i nieprawdziwe zarzuty, formułowane na łamach prasy przez osobę zarządzającą Ślęzą Wrocław.
 
By w pełni naświetlić obraz sytuacji i skalę nieprawdziwych informacji, jakie dziś ukazały się w mediach, pragniemy przedstawić kolejność zdarzeń:

1. W umowie transferowej zawodnika Pawła Zielińskiego – wbrew słowom Pani Katarzyny Ziobro-Franczak – nie ma zapisów mówiących o przekazaniu za transfer tego zawodnika 50 piłek. Widnieje za to zapis, że w przypadku dalszego transferu zawodnika ze Śląska Wrocław do innego klubu, Ślęzie Wrocław należy się określona suma pieniędzy;

2. WKS Śląsk Wrocław zobowiązał się względem Ślęzy Wrocław do przekazania sprzętu marki Puma po wygaśnięciu kontraktu z tym dostawcą. Ze zobowiązania tego Śląsk się wywiązał, przekazując Ślęzie niemal 500 sztuk różnego sprzętu sportowego (koszulki, spodenki, getry, bluzy i piłki);

3. W dniu 6 lutego 2014 roku WKS Śląsk Wrocław SA zawarł ze Ślęzą Wrocław umowę dzierżawy, udostępniając nieodpłatnie do 30 czerwca 2014 roku stadion przy ul. Oporowskiej;

4. Po wygaśnięciu umowy, WKS Śląsk Wrocław SA zawarł ze Ślęzą Wrocław aneks na cały kolejny sezon, tj. do 30 czerwca 2015 roku. Dzięki przedłużeniu umowy, Ślęza spełniła wymogi licencyjne i została dopuszczona do rozgrywek III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Udostępnienie nadal było nieodpłatne, co oznacza, że koszty mediów, sprzątania po imprezie sportowej czy przygotowania boiska do meczów pokrywał w całości Śląsk;

5. W umowie transferowej zawodnika Szymona Przystalskiego – wbrew słowom Pani Katarzyny Ziobro-Franczak – nie ma zapisów mówiących o przekazaniu za transfer tego zawodnika sprzętu sportowego. Widnieje za to zapis, że w przypadku dalszego transferu tego zawodnika ze Śląska Wrocław do innego klubu, Ślęzie Wrocław należy się określona suma pieniędzy;

6. W dniu 10 lutego 2015 roku na mocy porozumienia – w celu dalszego wsparcia Ślęzy – WKS Śląsk Wrocław SA zobowiązał się do przekazania w terminie do 9 lutego 2017 roku łącznie 50 piłek oraz dwóch kompletów meczowych do gry w piłkę nożną. Pod porozumieniem podpisała się Prezes Ślęzy Wrocław Katarzyna Ziobro-Franczak.
 
W świetle powyższych faktów niezrozumiałe jest zarzucanie Śląskowi Wrocław niedotrzymywania warunków współpracy. Od momentu nawiązania współpracy, nasz klub zawsze stał frontem do Ślęzy Wrocław, okazując zrozumienie i przychylność w każdym obszarze, w jakim było to możliwe. Publiczne wypowiedzi prezes Ślęzy Katarzyny Ziobro-Franczak, oczerniające Śląsk Wrocław, podważają sens dalszej współpracy.
 
Informujemy, że w związku z zaistniałą sytuacją, zwrócimy się do Ślęzy Wrocław o publiczne przeprosiny, a do wydawcy gazety Fakt o sprostowanie nierzetelnego artykułu.
 
Autor: WKS Śląsk Wrocław SA

Zobacz również