Wydarzenia

Otrzepać się i przeć dalej naprzód

2019-12-13 19:30:00
Takie mecze, jak ten z Legią Warszawa, zawsze bolą najbardziej. Ale teraz nie ma już sensu rozpamiętywać minionego weekendu. Bo przed nami kolejny. I kolejne wyzwanie. Tym razem do Wrocławia przyjedzie Lech Poznań i trzeba zrobić wszystko, by otrzepać się po ostatniej porażce i dalej robić swoje.
Mecz Śląska z Legią zapowiadano jako absolutny hit PKO Ekstraklasy i trudno było odmówić prawdziwości tym słowom – wszak na boisko lidera tabeli przyjeżdżała drużyna zajmująca trzecie miejsce. Spotkanie mogło się dla nas zacząć idealnie, ale niestety przy stanie 0:0 Robert Pich nie wykorzystał rzutu karnego. Gdyby wtedy trafił, wszystko mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej. Niestety po obronionej „jedenastce” goście nabrali wiatru w żagle i wypunktowali wrocławian wygrywając aż 3:0.

GOL W PIERWSZEJ POŁOWIE:

Tak – 1.40
Nie – 2.78

GOL W DRUGIEJ POŁOWIE:

Tak – 1.22
Nie – 3.83

Ale tamten mecz się już zakończył. trzeba o tym jak najszybciej zapomnieć, bo do końca roku jeszcze dwa spotkania. Które – jak każde z następnych kilkunastu, które przed nami w fazie zasadniczej sezonu 2019/2020 – będą arcyważne. Już w najbliższy weekend we Wrocławiu zawita kolejny zespół, który jeszcze przed startem rozgrywek aspirował nawet do tytułu mistrzowskiego. Rzeczywistość nieco zweryfikowała zapędy Lecha Poznań, niemniej „Kolejorz” wciąż jest bardzo groźnym i niewygodnym rywalem.

Szczególnie, że obecnie może się poszczycić serią siedmiu meczów bez porażki w lidze i Pucharze Polski (pięć zwycięstw, dwa remisy). W tym czasie bardzo skutecznie rywalizował z drużynami z czołówki tabeli, bo wygrywał z Wisłą Płock czy Piastem Gliwice, a z Pogonią Szczecin zremisował. Podopieczni Dariusza Żurawia wydają się być na fali, dlatego wrocławianie powinni na nich wyjątkowo uważać. I nie powtórzyć błędów, jakie przytrafiły się nam w starciu z Legią.

LICZBA GOLI:

Powyżej 2.5 – 1.94
Powyżej 3.5 – 3.25
Powyżej 4.5 – 6.50

Śląsk w ostatnich miesiącach był jedną z najrówniej grających drużyn Ekstraklasy. Wystarczy wrócić do poziomu prezentowanego chociażby w rywalizacjach z Piastem czy Wisłą, by postraszyć także Lecha. Atutem wrocławian wciąż powinien być własny teren. Bo choć ostatnio na stadionie we Wrocławiu nie udało się zdobyć punktów, to była to dopiero pierwsza domowa porażka w tym sezonie. A wobec takich statystyk wszyscy przyjezdni – niezależnie od miejsca zajmowanego w tabeli czy prezentowanej formy – powinni czuć respekt.


Co więcej niedzielna przegrana wcale nie skomplikowała mocno naszej sytuacji w lidze. Śląsk wciąż plasuje się w ścisłej czołówce i traci ledwie dwa punkty do prowadzącej Pogoni. Trzeba więc zrobić wszystko, by w sobotę wygrać i wywrzeć presję na prześcigających nas zespołach. A przy korzystnych wiatrach wrócić nawet na fotel lidera.

KURSY NOBLE BET:

Śląsk – 2.66
Remis – 3.57
Lech – 2.90

Zobacz również