Wydarzenia

Patryk i Mikołaj ze wsparciem klubu!

2018-09-12 12:15:00
Patryk Obiała i Mikołaj Kotfas wracają do pełni sił po poważnych kontuzjach. Zawodnicy odliczają dni do powrotu na boisko w zielono-biało-czerwonych barwach.
Runda wiosenna sezonu 2017/2018. Patryk Obiała w meczu z Górnikiem Wałbrzych naderwał wiązadła w kolanie i konieczna okazuje się operacja. Kolejny mecz rezerw i kolejna poważna kontuzja. Mikołaj Kotfas musiał przejść zabieg łąkotki i więzadeł krzyżowych. Urazu nabawił się, gdy strzelał zwycięskiego gola w meczu Foto-Higieną Gać. 

Obaj zawodnicy byli podstawowymi piłkarzami Śląska II Wrocław, których czekała mozolna rehabilitacja pod okiem naszych fizjoterapeutów i trenerów przygotowania motorycznego. W geście wsparcia i potwierdzenia, że wciąż są ważnymi postaciami w klubie, Śląsk przedłużył kontrakty Patryka Obiały i Mikołaja Kotfasa. 

- To dla nas bardzo dobra wiadomość i podziękowania należą się dyrektorowi sportowemu Śląska Dariuszowi Sztylce - zaznacza dyrektor akademii Tomasz Horwat. - W poprzednim sezonie byłem trenrem Mikołaja oraz Patryka i wiem, jak mocno przeżyli te kontuzje. Wsparcie, który otrzymali od klubu na pewno ich dodatkowo zmotywowało i wierzę, że znów będą prowadzić nasz zespół do zwycięstw, czego im oczywiście wszyscy życzą - dodaje. 

Zawodnicy trenują jak na razie indywidualnie na siłowni i boisku, niebawem będą jednak do dyspozycji sztabu szkoleniowego w zajęciach z drużyną - Czuję się znacznie lepiej, rehabilitacja przebiega zgodnie z planem, ale najważniejsze, że nie czuję bólu i powoli wracam do treningów z pełnym obciążeniem. Czekam na powrót na boisko, ale ostateczne decyzje podejmą trenerzy - mówi Mikołaj Kotfas, pomocnik Śląska II Wrocław. 
 
Obaj piłkarze do gry wrócą najprawdopodobniej w rundzie wiosennej. 
 
Panowie, życzymy dużo wytrwałości i szybkiego powrotu na boisko w zielono-biało-czerwonych barwach. Cały Śląsk zawsze razem!
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również