Wydarzenia

Pauza Łabojki

2019-11-09 11:50:00
Czwarta żółta kartka w tym sezonie, otrzymana podczas spotkania z ŁKS-em, oznacza dla Jakuba Łabojki jeden mecz przymusowej przerwy. Pomocnik nie zagra przeciwko Wiśle Kraków.
22-letni zawodnik został napomniany przez sędziego Jakubika w pierwszej połowie meczu za faul w środkowej strefie boiska. Do końca spotkania piłkarz Śląska grał mądrze i nie naraził się na drugie napomnienie, jednak w kolejnym meczu nie zobaczymy go na murawie. Dla Jakuba było to bowiem czwarte "żółtko" w tym sezonie. Co ciekawe trzy z nich otrzymał w trzech ostatnich meczach - z Arką, Wisłą Płock i ostatnio z ŁKS-em. Wcześniej został napomniany w 8. kolejce, przeciwko Górnikowi Zabrze.
 
Defensywny pomocnik jest trzecim piłkarzem WKS-u w tym sezonie, który musi odcierpieć zawieszenie za nadmiar żółtych kartek. Wcześniej przymusową przerwę zaliczyli Krzysztof Mączyński oraz Wojciech Golla. Obecnie zagrożeni pauzą są Przemysław Płacheta i Michał Chrapek.
 
Kuba Łabojko do gry będzie mógł wrócić na spotkanie 17. kolejki z Piastem Gliwice. Czyli klubem, w którym się wychował. Spotkanie z mistrzem Polski 30 listopada o godz. 17:30.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również