Wydarzenia

Pawłowski: Chcemy grać atrakcyjny futbol

2018-05-07 13:30:00
- Na spotkanie z Lechią przyszło w miarę dużo, bo 14 tysięcy kibiców.Tę liczbę możemy zwiększyć tylko dobrą grą, zwycięstwami i wysokim miejscem w tabeli. Przed nami fajny sprawdzian z Pogonią - mówi Tadeusz Pawłowski przed wtorkowym meczem na Stadionie Wrocław.
Tadeusz Pawłowski: Nasza sytuacja jeszcze dwa-trzy tygodnie temu była znacznie trudniejsza. Przed meczami z Sandecją czy Bruk-Betem nie było łatwo. Zwycięzca tych spotkań zapewniał sobie większy spokój. My wygraliśmy trzy razy z rzędu i na dziś jesteśmy już utrzymani. Ale tak jak aktor w teatrze gra kolejny spektakl i musi się do niego przygotować, tak i my mamy kolejny mecz, który jest dla nas w tej chwili najważniejszy. Każde spotkanie cementuje, każde jest istotny. Budujemy drużynę na przyszły sezon. Poprawiła się psychika w drużynie, chłopcy są weselsi, więcej ze sobą rozmawiają. Zwycięstwa bardzo nam pomogły. Niemniej ja od początku byłem nastawiony pozytywnie i mówiłem, że patrzymy w górę tabeli. Teraz przed nami kolejny mecz, w którym możemy zbliżyć się do Cracovii.

W sporcie bardzo ważnym elementem jest cel. A żeby go osiągnąć, trzeba nakreślić plan. My budujemy zespół na kolejny sezon i elementem planu są właśnie mecze, które rozgrywamy teraz. Potrafiliśmy zremisować w trudnych spotkaniach z Wisłą Płock czy Koroną Kielce, ale wtedy brakowało stylu. Ostatnie dwa – z Lechią i Cracovią – pod tym względem były znacznie lepszy. I chcemy iść w tę stronę, by nasz futbol był również atrakcyjny. Na spotkanie z Lechią przyszło w miarę dużo ludzi, 14 tysięcy kibiców. Tę liczbę możemy zwiększyć tylko dobrą grą, zwycięstwami i wysokim miejscem w tabeli.

Personalnie Pogoń ma bardzo dobrą drużynę. Pierwsza część sezonu była podobna do naszej - zespół zawiódł. Wielu zawodników prezentuje wysoką klasę, są to reprezentanci wielu krajów. Przed nami fajny sprawdzian, bo spotkają się dwie drużyny, które ostatnio grają dobrze. My od niedawna, Pogoń właściwie już całą wiosnę prezentuje się równo. To motywacja dla nas, by na ich tle zaprezentować się jak najlepiej i wygrać.

W kadrze na mecz będzie na pewno wielu młodych zawodników. Pamiętamy też o drużynie w Centralnej Lidze Juniorów i zespole rezerw. W CLJ mamy szansę awansować do półfinałów mistrzostw Polski, chcemy też, by nasze rezerwy wywalczyły promocję do III ligi. Chciałbym jutro dać któremuś z młodych szansę od początku, ale z decyzjami poczekam do wtorku. Nie będzie do „partyzantka i prowizorka”. Siłą zespołu jest to, że mamy graczy w różnym wieku.

Gdy graliśmy w Szczecinie niedawno, rozmawiałem z trenerem Pogoni na temat Lashy Dvaliego i bardzo go chwalił. Ale ja patrzę na swój zespół i na tych graczy, których mam w kadrze. Cieszę się, że duet Celeban-Tarasovs się rozwija, że jesteśmy coraz groźniejsi przy stałych fragmentach gry w ofensywie. W obronie jeszcze nie wygląda wszystko perfekcyjnie, pracujemy, by lepiej jako cały zespół wyglądać w defensywie. Nie zastanawiam się nad tym, czy lepiej by było, gdyby Dvali został we Wrocławiu. Musze dać pewność siebie swoim zawodnikom i jestem zadowolony, że mam takich graczy do dyspozycji. Chciałbym, by rozwijali się w mojej drużynie.

Piotrek Celeban jest w bardzo dobrej formie fizycznej i psychicznej, bardzo dobrze nam się współpracuje. Życzę mu, by drugi kolejny sezon zaliczył wszystkie mecze od pierwszej do ostatniej minuty. Cieszyłbym się, gdyby mu się to udało.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również