Wydarzenia

Pawłowski i Celeban przed meczem z Wisłą [VIDEO]

2018-11-02 17:00:00
Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski oraz kapitan zespołu Piotr Celeban wypowiedzieli się przed spotkaniem z Wisłą Płock.
Tadeusz Pawłowski: To jest bardzo ważne spotkanie dla naszego zespołu, bo chcemy po zwycięstwie bardzo zbliżyć się do „ósemki” albo nawet do niej wskoczyć. Mamy mocnego przeciwnika, który się w ostatnich meczach bardzo dobrze spisuje – wysoko wygrał mecz pucharowy. Ma w swoich szeregach wielu utalentowanych zawodników. Będziemy grali o zwycięstwo, liczymy, że będzie to dobry mecz.
 
Nie chciałbym specjalnie mieszać w składzie. Wyjdziemy w podobnym zestawieniu, jak ostatnio, bo ten zespół grał bardzo dobrze. Potrzebujemy stabilizacji, większej automatyczności w grze, dlatego ten skład będzie zbliżony do tego, który wyszedł na mecz z Miedzią. Oczekuję dobrej gry mojej drużyny i zwycięstwa.
 
Jeżeli chodzi o zdrowie zawodników, to tutaj wielkich zmian nie ma – treningi zaczął Mariusz Pawelec, na pewno nie jest w pełni gotowy, żeby wystąpić z Wisłą Płock. W dalszym ciągu zawieszony jest Arkadiusz Piech. Gotowi nie będą raczej także Jakub Łabojko i Daniel Szczepan.
 
 
 
 
Piotr Celeban: Najważniejsze, żeby strzelić o jedną bramkę więcej niż przeciwnik, najlepiej, żeby przy tym było „zero” z tyłu. Liczy się tylko zwycięstwo, wiemy, jaki to jest mecz. W drużynie jest pełna mobilizacja i dobre nastawienie, bo gramy z zespołem, z którym walczyć będziemy o pierwszą ósemkę. Każdy zdaje sobie sprawę z wagi tego spotkania. Jest optymizm, bo ostanie wyniki i gra pokazują, że jesteśmy w dobrej formie.
 
Przyjeżdża przeciwnik, który ma nowego trenera, ale my go znamy i mieliśmy możliwość trenować pod jego okiem. Będzie się zapewne chciał pokazać z jak najlepszej strony. To będzie atrakcyjny mecz, bo i my i Wisła Płock potrafimy grać, strzelać bramki. Liczę, że ten mecz, szczególny dla mnie, będzie zwycięski.
 
Mam nadzieję, że uda się rozegrać setny mecz w Ekstraklasie pod rząd, ale teraz nie chce się nad tym zastanawiać. Po meczu z wielką przyjemnością porozmawiam. Teraz musimy wyjść skoncentrowani i sprostać zadaniu.

Autor: Kacper Cecota, Jakub Hechner, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również