Wydarzenia

Pawłowski: O takie akcje chodzi

2018-10-30 18:45:00
- Mieliśmy trudny początek, ale objęliśmy prowadzenie po fajn ej akcji, szybko je podwyższyliśmy i kontrolowaliśmy grę. To nie był łatwy mecz. Cieszy awans i czekamy na losowanie - tak w skrócie Tadeusz Pawłowski skomentował wygraną 3:0 nad Bytovią Bytów w 1/16 Pucharu Polski.
Tadeusz Pawłowski: Puchar Polski ma to do siebie, że celem meczu zawsze jest przejście do następnej rundy. Uważam, że początek mieliśmy trudny. Bytów stworzył dwie groźne sytuacje, po których piłka trafiła w słupek i w spojenie słupka z poprzeczką. Na pewno nie byłoby nam wygodnie gonić wynik.

Objęliśmy prowadzenie po fajnej akcji, takiej, o jaką nam chodzi. Szybko rozegraliśmy piłkę, poszło dokładne dośrodkowanie ze skrzydła i bardzo dobra główka Gąski. Później po akcji Pałaszewskiego szybko podwyższyliśmy na 2:0. Mieliśmy przewagę i mogliśmy kontrolować grę, by dowieźć wynik do końca. Na dokładkę przepiękna bramka Gąski z dystansu.

Nie był to dla nas łatwy mecz. Przeciwnik był dobrze zorganizowany, grał dobrze. OK- to było w innych czasach - ale nieprzypadkowo odpadały tu takie firmy jak Lechia Gdańsk, Pogoń Szczecin czy choćby Śląsk Wrocław. Cieszę się, że mamy awans, skończyliśmy bez kontuzji i czekamy na losowanie.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również