Wydarzenia

Pawłowski: Podjęliśmy walkę

2018-02-25 18:02:00
- To był dobry mecz Słowika. Czapki z głów, bo wybronił nam ten remis. Dużo pracy jeszcze przed nami. Podjęliśmy walkę. Może byliśmy wolniejsi od zawodników Górnika, ale daliśmy radę – mówi po meczu trener Tadeusz Pawłowski.
Tadeusz Pawłowski: - To był bardzo trudny mecz. Górnik zdecydowanie przeważał, szczególnie w pierwszej połowie. Był szybszy, miał też lepsze sytuacje. Bardzo dobrze przechodził z defensywy do ofensywy. Rywal postawił dzisiaj trudne warunki. Przez długi okres nie potrafiliśmy utrzymać się przy piłce. Jestem zadowolony z tego punktu, bo nie mogliśmy dzisiaj nic więcej ugrać.

Przeprowadziliśmy dwie dobre zmiany, które pozwoliły zdobyć nam bramkę. Ruszyliśmy po nich do przodu. 

Tarasovs miał anginę, do środy leżał w łóżku. Nie chciałem wystawiać na szóstce zawodnika ofensywnego, dlatego na tej pozycji zagrał Augusto. Uważam, że na te możliwości, które ma ten zawodnik, zaprezentował się poprawnie. To jest chłopak, który jest obunożny. Jeśli będzie bardziej ruchliwy, to ze swoją szybkością poradzi sobie na szóstce. 

Zagraliśmy dzisiaj z jednym skrzydłowym – Pichem, dlatego Piech wszedł po przerwie na drugą stronę. Większość trenerów zmienia zawodników na skrzydłach, bo tam się wykonuje największą pracę. Nie mamy jednak zmieników. Kosecki do dzisiaj nie trenuje. 

To był dobry mecz Słowika. Czapki z głów, bo wybronił nam ten remis. Przed nami jeszcze dużo pracy. Podjęliśmy walkę. Może byliśmy wolniejsi od zawodników Górnika, ale daliśmy radę. 
Autor: Adam Matysiak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również