Wydarzenia

Pawłowski: Podtrzymać dobrą serię

2018-10-04 14:30:00
- Trzeba podtrzymać tę dobrą serię i mieć dużo pokory po wygranej w Białymstoku. Bardzo bym chciał, byśmy osiągnęli dobry wynik i by nasza publiczność była zadowolona - mówi Tadeusz Pawłowski, trener Ślaska Wrocław, przed sobotnim spotkaniem z Legią Warszawa.
Tadeusz Pawłowski: System gry nie ma znaczenia. Znaczenia ma to, jak zawodnicy będą wyglądać na boisku. Jeśli wyjdą i będą grać dobrze - wtedy będzie wynik. Odbiliśmy się nie od fatalnej gry, ale od fatalnych wyników. Zdobycie wielu bramek i porządek w grze nastraja optymistycznie. Trzeba to pokazać z kolejnym dobrym zespołem jakim jest Legia Warszawa.

Djordje Cotra fizycznie wygląda bardzo dobrze. Zawsze na motorycznych treningach, biegowych, był w czołówce wśród naszych graczy. Nie ma z tym problemów. Co innego to motoryka meczowa. Na pewno może przyjść okres, w którym on będzie miał kryzys. Tak bywa, również po poważnych kontuzjach. Dla niego to bardzo dobre, że po meczu z Legią jest przerwa na mecze kadry. Będzie czas na dalszą pracę i regenerację, by było jeszcze lepiej. Na pewno jest po meczach bardziej zmęczony niż inni. Kwestią czasu jest, kiedy złapie dobrą, stabilną formę. To rutynowany zawodnik, umie dozować obciążenia w meczu i na treningu. Djordje nie wskoczył do gry nagle po długiej przerwie, wcześniej długo trenował. Jeśli problemy z kolanem nie będą nawracać, stanie się silnym punktem naszej drużyny.

Myślę, że zespół potrzebował takiego dowodu, że można. To też kwestia psychiki. W każdym meczu – jeśli chodzi o przebiegnięte kilometry, stwarzane sytuacje – byliśmy na dobrym poziomie. Te spotkania pokazywały, że szliśmy w dobrym kierunku i teraz to widać. Wyglądamy lepiej piłkarsko. Nasze zwycięstwa nie były wymęczone, po przypadkowych bramkach. To wygrane poparte dobrą grą. Drużyna lepiej wygląda psychologicznie, bardziej wierzy w siebie. Trzeba podtrzymać tę dobrą serię i mieć dużo pokory po spotkaniu w Białymstoku.

Z Legią może być inny mecz, oni grają inaczej niż wcześniej. Trener Sa Pinto kładzie większy nacisk na defensywę, może być dużo taktyki, wyrachowania. Trzeba pamiętać, że Legia to mistrz Polski, ma wielu bardzo dobrych zawodników. Nie interesuje mnie, czemu Carlitos tak dużo nie strzela. To król strzelców, jeśli zdobywa się tyle bramek co on, to na pewno jest się dobrym zawodnikiem. Może drużyna potrzebuje czasu, by lepiej go wykorzystać? Ale mają w przednich formacjach wielu graczy wysokiej klasy, utytułowanych, doświadczonych – jest Kucharczyk, Nagy, Hämäläinen, Radović. Oglądamy i analizujemy grę Legii, jednak chciałbym, żebyśmy to my zagrali bardzo dobre spotkanie. Koncentrujemy się na tym, jak my mamy się zaprezentować. Bardzo bym chciał, byśmy osiągnęli dobry wynik i by nasza publiczność była zadowolona.

Wrąbel i Dankowski nie są zdolni do gry przeciwko Legii. „Danek” miał kłopoty mięśniowe i nie braliśmy go pod uwagę. W perspektywie ma mecze w reprezentacji U21, mam nadzieję, że na nie będzie już gotowy. Trenuje indywidualnie, ale dziś nie brał udziału w treningu bezpośrednio „pod Legię”. Brani pod uwagę będą ci, którzy uczestniczyli w tym treningu, a było to 23 piłkarzy.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również