Wydarzenia

Pawłowski: Stracone dwa punkty

2018-11-24 22:40:00
- Takie stracone okazje bardzo bolą i bardzo nam tych punktów, które przepadają w taki sposób jak dziś, brakuje - komentuje remis Śląska z Cracovią (1:1) Tadeusz Pawłowski, trener WKS-u.
Tadeusz Pawłowski: Myślę, że dziś to są dla nas stracone dwa punkty. W pierwszej połowie byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem. Z kolei w drugiej mieliśmy kilka sytuacji, które trzeba było wykorzystać i podwyższyć przynajmniej na 2:0. Zrobiliśmy sporo dobrych akcji w polu, wiele przechwytów, dobrze się ustawialiśmy. Ale nie zostało to nagrodzone trzema punktami. Należało postawić pieczątkę, strzelić drugiego gola. W końcówce rzuty wolne i rożne Cracovii wprowadzały niepokój i jeden z takich stałych fragmentów skończył się bramką. Pracujemy dalej.
 
Mateusz Cholewiak mógł się lepiej zachować w niektórych sytuacjach, to prawda. Wszedł w odpowiednim momencie, wykorzystał swoją szybkość. Ma mocniejszą lewą nogę i powinien szukać zejścia do środka i uderzenia wtedy, miałby otwartą bramkę. Niestety nie strzela goli i uważam, że nad tym trzeba popracować.
 
Były już w tym sezonie mecze, w których traciliśmy punkty w podobny sposób. Choćby ten u siebie z Wisłą Kraków, kiedy mieliśmy jeszcze więcej sytuacji niż dzisiaj. Takie stracone okazje bardzo bolą i bardzo nam tych punktów, które w ten sposób przepadły, brakuje.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również