Wydarzenia

Pawłowski: Zasłużona wygrana

2018-09-26 17:15:00
- Przyjechaliśmy po awans i to osiągnęliśmy. Olimpia to dobrze poukładany zespół, ale wygraliśmy zdecydowanie zasłużenie - mówi Tadeusz Pawłowski po wyeliminowaniu Olimpii Elbląg w 1/32 finału Pucharu Polski.
Tadeusz Pawłowski: Nie ukrywam, że przyjechaliśmy tu po awans. Osiągnęliśmy to, a dodatkowo daliśmy odpocząć kilku zawodnikom. Celeban, Robak i Cotra zostali we Wrocławiu, Chrapek i Słowik byli na ławce, Pich wszedł w końcówce. Cieszę się, że zdobyliśmy dwie bramki w pierwszej połowie, kontrolowaliśmy spotkanie. Mieliśmy sporo sytuacji do kolejnych goli, wiele nie wykorzystaliśmy. Najważniejsze, że jesteśmy w następnej rundzie. Co mogę powiedzieć o przeciwniku? Olimpia to dobrze poukładany zespół, zorganizowany, ale myślę, że wygraliśmy zdecydowanie zasłużenie.
 
Dankowski zagrał na lewej obronie, a Broź na prawej, ponieważ patrzymy w przyszłość. Dziś nie było z nami Cotry, który też walczy o miejsce w składzie na mecz w Białymstoku. Chciałem, by Łukasz zagrał na swojej pozycji, a Kamil daje radę i na lewej, i na prawej stronie, grał już i tu, i tu. W tej zamianie ich pozycji nie było żadnych podtekstów. Chcieliśmy, by defensywa była rutynowana, ograna, bo walczyliśmy na wyjeździe, w Pucharze Polski, gdzie różne sytuacje się zdarzają. Mieliśmy dobry blok obronny, który grał pewnie, nie robił błędów, rozgrywał piłkę. Chcieliśmy mieć porządek na boisku.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również