Wydarzenia

Pawłowski: Zawsze gramy do przodu

2014-10-18 18:33:00
Zwycięstwo nad Piastem podsumował Tadeusz Pawłowski - szkoleniowiec WKS-u.
Tadeusz Pawłowski: Bardzo dobry mecz mojego zespołu. Na pewno wielu jest troszeczkę sfrustrowanych,że pierwsza połowa nie była taka, jak sobie życzylismy. W przerwie powiedzialem, że jest bardzo dobrze, żeby chłopcy grali tak, jak do tej pory. Dlaczego? - Piast głęboko się cofnął, wiedziałem, że to w końcu pęknie. Nie wiedziałem, że aż tak szybko, myślałem, że trochę więcej miejsca się zrobi od 60. minuty. Bardzo dobrze, że szybko po przerwie zdobyliśmy tę bramkę. Pokazaliśmy w drugiej połowie dużo ładnych akcji. Przed meczem powiedziałem do Marco, że będzie 3:0. No i było! Zasłużone zwycięstwo i myślemy już o następnych meczach.

Tom Hateley długo nie grał. Nie było mu tak łatwo wejść od razu do składu. Jest to trochę inny zawodnik, niż Droppa. Uważam, że on i Danielewicz nieco się schowali, powinni grać odważniej.  Powiedziałem w przerwie, żeby grali częściej w trójkacie z Milą. W drugiej połowie to się udawało i było dużo lepiej. Hateley dał z siebie wszystko, w drugiej połowie zagrał naprawdę dobrze. Uważam, że ma dobre rozegranie piłki, mało strat - tego od niego oczekujemy. 

Sebastiana Milę chcieli odciąc od podań, nie było mu łatwo. Martinez cały czas za nim biegał. Powiedziałem, żeby się zmienił pozycjami z Machajem, żeby zgubić obrońców. To pomogło. W drugiej połowie zaliczył dużo pięknych, prostopadłych podań. Każdy wie, że jest centralnym punktem w naszym zespole.  Już przed meczem wiadomo było, że będą go chcieli wyłaczyć. Uważam, że dobrze sobie poradził.

Wymagam od Machaja, żeby był odważniejszy. żaden z dwójki stoperów Piasta nie jest perfekcyjy w grze jeden na jeden. Wręcz kazałem mu, żeby troche pokiwał, powalczył. On jest nieco za grzeczny na boisku. Rozmawiałem z nim o tym przed meczem. Kto się nie przepycha łokciami, ten dzisiaj daleko nie zajdzie. Wypracował gola, więc czapka z głowy.

Nie myślimy o naszej serii bez porażki u siebie. Mało patrzę też w tabelę, najważniejszy jest kolejny mecz i kolejny trening. Myęlę, że Śląsk i miasto Wrocław zasługuje na dobry zespół. Nie powinni nam nikogo podkupić, a powinniśmy się wzmocnić w zimie. Zielu wszedł o stopień wyżej, Tomek Hołota zagrał bardzo dobrze - może z naszej drużynie będzie więcej powołań do reprezentacji za jakiś czas.

Nastawiamy się osobno na każdy mecz, analizujemy każdego przeciwnika. Chcemy każdego zdominować i grać zawsze o zwycięstwo, na każdym stadionie. Zawsze gramy do przodu i na razie nam to wychodzi.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również