Wydarzenia

Peter Grajciar nowym pomocnikiem Śląska

2014-12-23 18:10:00
3
Peter Grajciar został nowym piłkarzem Śląska. Słowak podpisał półroczny kontrakt z opcją przedłużenia.
Peter Grajciar ma 31 lat. Jest piłkarzem ofensywnym - może grać zarówno na lewej i prawej stronie pomocy, a także w środku pola. W przeszłości występował w FC Nitra, Slavii Praga, Konyasporze, Sparcie Praga i Dinamo Tbilisi. Ze Slavią zdobył mistrzostwo Czech, a z Dinamo mistrzostwo oraz Puchar Gruzji. Na koncie ma także trzy mecze w reprezentacji Słowacji, w których zdobył jedną bramkę.

Przez ostatnie pół roku bronił barw czeskiego Graffin Vlasim, w którym odbudowywał formę po ciężkiej kontuzji, jakiej nabawił się w Gruzji.

- Jestem już w stu procentach zdrowy, co potwierdziły szczegółowe badania, jakie w ostatnich dniach przechodziłem we Wrocławiu. Jestem zadowolony, że udało mi się porozumieć ze Śląskiem. To klub z tradycjami, który ma silną drużynę. We Wrocławiu znów będę miał szansę walczyć o najwyższe cele - mówi nowy zawodnik WKS-u.

Umowa Petera Grajciara ze Śląskiem obowiązywać będzie do końca sezonu. Zawarto w niej opcję przedłużenia o kolejne dwa lata (kontrakt ma być przedłużany co sezon).

- Jednym z priorytetów zimowego okienka transferowego było sprowadzenie zawodnika, który doda jakości naszej formacji ofensywnej. Obserwowaliśmy Petera od dłuższego czasu i wszystko wskazuje na to, że jest to piłkarz, który nie będzie tylko uzupełnieniem składu. Cieszę się, że będę mógł z nim pracować już od pierwszego dnia okresu przygotowawczego - zaznacza trener Śląska Tadeusz Pawłowski.

- Rozgrywki zakończyły się dopiero przed tygodniem, a my już przedłużyliśmy umowy z trenerem Pawłowskim i Piotrem Celebanem oraz podpisaliśmy kontrakty z Bartkiem Machajem i Peterem Grajciarem. Zależy nam, aby sztab szkoleniowy mógł w komforcie i spokoju przygotowywać zespół do drugiej części sezonu- komentuje prezes Śląska Paweł Żelem.
Autor: Michał Mazur

Zobacz również