Wydarzenia

Piąte miejsce żeńskiego zespołu | Ekstraliga

2021-05-29 13:00:00
Piłkarki Śląska Wrocław przegrały w ostatniej kolejce Ekstraligi z Medykiem Konin 1:3. Jedynego gola zdobyła - dodajmy, niezwykle ładnego - zdobyła Oliwia Krysman. Ostatecznie wrocławianki zajęły piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu.

Ostatni mecz w sezonie nie rozpoczął się dla wrocławianek najlepiej. Już w 4. minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła w polu karnym najlepiej odnalazła się Androniki Michalopoulou, która głową skierowała piłkę do siatki z najbliższej odległości.

Gospodynie przeważały, ale ich nieznaczna przewagą nie została udokumentowana kolejnymi trafieniami. A w niemal równolegle rozgrywanym pojedynku AP Lotos Gdańsk remisowała z GKS-em Katowice. Taki rezultat oznaczał piąte miejsce na koniec sezonu dla WKS-u.

W Koninie wynik uległ zmianie dopiero w drugiej połowie, kiedy Anna Gawrońska dwukrotnie pokonała bramkarkę Śląska, Annę Bocian. Ostatnie słowo w meczu należało jednak do wrocławianek. Joanna Wróblewska już w doliczonym czasie gry wdała się w indywidualny rajd, minęła dwie obrończynie i wpadła w pole karne, jednak jej zagranie zostało zablokowane przez jedną z rywalek, a po chwili piłka opuściła pole karne. Nie trwało to jednak długo, bo do futbolówki dopadła Oliwia Krysman i mocnym uderzeniem umieściła piłkę pod poprzeczką bramki Medyka.

To wszystko działo się jednak po końcowym gwizdku w Gdańsku. Tam padł rezultat korzystny dla WKS-u, więc niezależnie od wyniku, podopieczne Piotra Jagieły zajęły piąte miejsce w tabeli na koniec sezonu. A to można traktować w kategorii sukcesu.

Teraz przed piłkarkami Śląska czas na zasłużony odpoczynek i regenerację, a sztab szkoleniowy powoli będzie już myślał o nowym sezonie.

Medyk Konin - Śląsk Wrocław 3:1 (1:0)
Bramki:
1:0 Androniki Michalopoulou 4'
2:0 Anna Gawrońska 67'
3:0 Anna Gawrońska 81'
3:1 Oliwia Krysman 90'

Medyk (skład wyjściowy): Sapor - Maskiewicz, Sałata, Castellano-Mugica, Abambila, Dymińska, Seybert, Tamburro, Michalopoulou, Chudzik, Gawrońska.
Śląsk (skład wyjściowy): Bocian - Żurek, Dudziak, Korda, Turowska, Kulig, Wróblewska, Martyna Buś, Marcelina Buś, Iwaśko, Czudecka.

Autor: Paweł Prochowski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również