Wydarzenia

Piątkowe media o Śląsku Wrocław

2015-03-27 09:15:00
Zapraszamy na piątkowy przegląd informacji o Śląsku Wrocław. Z publikacji mediów wybraliśmy najciekawsze artykuły dotyczące WKS-u i jego piłkarzy.

Fakt - Ślązacy strzelają jak szaleni!

 

Piłkarze Śląska od startu rundy wiosennej słabo grają w obronie. Jednak biorąc pod uwagę skuteczność w ataku, drużyna spisuje się najlepiej w historii! Po 25 kolejkach zawodnicy Tadeusza Pawłowskiego (62 l.) mają na swoim koncie aż 39 goli. Równie dobry wynik Śląsk osiągnął trzy lata temu, gdy sięgał po tytuł mistrzowski.  

 

Dzięki skuteczności strzeleckiej Flavio Paixao (31 l.) i innych ofensywnych zawodników wrocławianie mogą być zadowoleni z gry ofensywnej. W 25 meczach drużyna uzbierała pokaźny dorobek bramkowy, z czego autorem aż czternastu goli był portugalski skrzydłowy. Tylko raz w historii Śląsk uzbierał na tym etapie sezonu tyle bramek. W 2012 roku zespół prowadzony przez Oresta Lenczyka (73 l.) pięć kolejek przed końcem rozgrywek miał tyle samo goli, a później w klubie świętowano mistrzostwo Polski. Jednak aby powtórzyć sukces sprzed trzech lat, wrocławianie muszą znacznie poprawić grę w defensywie. Jeszcze tej wiosny Śląsk świetnie spisywał się w ataku, ale nie wygrywał ważnych wyjazdowych spotkań z Górnikiem (3:3) czy Koroną (2:2). 

 

- Mamy jeden podstawowy problem, nad którym pracujemy. Trzeba poprawić sprawne przejścia z ofensywy do obrony. Zespoły, z którymi rywalizujemy, popełniają więcej przewinień - ocenia drugi trener Śląska Paweł Barylski (40 l.).  Do najbliższego meczu z Podbeskidziem (4 kwietnia, godz. 15:30) pozostało jeszcze osiem dni. To wystarczający czas, by poprawić grę w tyłach, bo o przód Pawłowski może być spokojny.

 

prw.pl - W ekstraklasie przerwa, zobacz w akcji rezerwy Śląska

 

W środę podopieczni Piotra Jawnego rozegrali zaległe spotkanie w Zielonej Górze. W sobotę natomiast ponownie wybiegną na ligowe boisko. Na stadionie przy ul. Oporowskiej w ramach III ligi rezerwy WKS podejmą oławski MKS. Początek starcia w samo południe.  

 

Faworytem są wrocławianie. Drugi zespół WKS dzieli w tabeli od MKS aż 30 punktów. Drużyna Piotra Jawnego jest dodatkowo zmotywowana ostatnim remisem w Zielonej Górze, który został przyjęty ze sporym niedosytem.  "Szkoda tego wyniku, bo na pewno mieliśmy okazje, by zdobyć dziś gola. Tak się jednak mówi, że gdy nie można spotkania wygrać, to trzeba je przynajmniej zremisować. Lepszego rezultatu spodziewamy się w sobotę" - mówił po spotkaniu z UKP szkoleniowiec rezerw Śląska.  

 

Spotkanie z MKS rozegrane zostanie na głównej płycie stadionu przy ul. Oporowskiej. Bilety na mecz będą do nabycia w kasach stadionu, które zostaną otwarte na dwie godziny przed meczem.

 

tuwroclaw.pl - Na meczu Śląska na Stadionie Wrocław najmłodszych będą uczyć dopingu

 

Trwają zapisy do 11. odsłony akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu”. W poprzednich edycjach naszej inicjatywy na trybunach Stadionu Wrocław zasiadło łącznie blisko 50 tysięcy dzieci, które zostały zaproszone przez Śląsk. Zorganizowane grupy najmłodszych fanów zielono-biało-czerwonych uczestniczyły w meczach z Arką Gdynia (ćwierćfinał Pucharu Polski 2011/12), GKS-em Bełchatów (1/8 finału Pucharu Polski 2012/13), Flotą Świnoujście (ćwierćfinał Pucharu Polski 2012/13), Wisłą Kraków (półfinał Pucharu Polski 2012/13), Jagiellonią Białystok (1/8 finału Pucharu Polski), Lechią Gdańsk (30. kolejka ekstraklasy 2013/14) oraz Podbeskidziem Bielsko-Biała (34. kolejka ekstraklasy 2013/14), Górnikiem Łęczna (10. kolejka bieżącego sezonu) oraz Piastem Gliwice (12. kolejka bieżącego sezonu) i GKS-em Bełchatów (19. kolejka w tym sezonie).

 

- Do tej pory najwięcej młodych fanów Śląska Wrocław wzięło udział w akcji „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu” w trakcie spotkania pucharowego z Jagiellonią Białystok. Gościliśmy ich wtedy na trybunach blisko 7 tysięcy. Mamy nadzieję, że mecz przyjaźni z krakowską Wisłą przyciągnie jeszcze więcej młodych kibiców WKS-u! W trakcie tego meczu chcemy przekroczyć tę liczbę i pobić rekord - zapowiadają w klubie. (…)

 

Akcja „Dzieci na stadionie - uczymy się dopingu” kierowana jest do dzieci z rocznika 1998 oraz młodszych. Na zgłoszenia od szkół, placówek opiekuńczych, klubów itp. czekamy do 26 kwietnia (niedziela) do godziny 20:00. By zobaczyć na żywo zespół Śląska Wrocław, wystarczy wysłać na adres wks@slaskwroclaw.pl listę, zawierającą imię, nazwisko i numer PESEL osób, które mają pojawić się na stadionie. Nie ma limitu zgłoszeń! Akcja dotyczy grup zorganizowanych - minimum 15 dzieci. Na każde 15 dzieci dwoje opiekunów za darmo. Mecz Śląska Wrocław z Wisłą Kraków odbędzie się w środę, 29 kwietnia, o godzinie 20:30.

Autor: Mateusz Kondrat

Zobacz również