Wydarzenia

Piątkowy przegląd gazet o Śląsku

2016-01-08 09:45:00
Tradycyjny, poranny przegląd prasy już jest dostępny na stronie. Możecie znaleźć w nim najciekawsze artykuły o Śląsku Wrocław, jakie ukazały się w piątkowych gazetach.

Gazeta Wyborcza - Piłkarze Śląska wznowili treningi

 

Rok 2016 Śląsk rozpoczął bez kadrowej rewolucji. Na I pierwszych - po 16-dniowej - przerwie - zajęciach pojawili się niemal wszyscy zawodnicy wrocławskiej drużyny. Zabrakło jedynie Flavia Paixao i Dudu Paraiby. Nieobecność Brazylijczyka jest spowodowana długą podróżą z Ameryki Południowej. Z kolei Portugalczyk do Wrocławia wróci później z powodu trudnej sytuacji rodzinnej. - W poniedziałek drużyna będzie już w komplecie. Flavio i Dudu otrzymali bonus w postaci kilku dodatkowych dni wolnego. Do Polski wrócą w niedzielę. Obaj zasłużyli na dodatkowe wolne - tłumaczył na czwartkowym spotkaniu z mediami szkoleniowiec wrocławian Romuald Szukiełowicz. (…)

 

Piłkarze Śląska przez najbliższe dni trenują podzieleni na trzy grupy. Pierwsza część przygotowań, czyli badania wydolnościowo-laboratoiyjne, zakończy się w sobotę.  - Dzięki specjalistycznym badaniom zobaczymy, kto wypełnił zadania, a kto może się przewrócić po 12 minutach biegania. Do soboty będziemy wiedzieć wszystko o zawodnikach Na jakim poziomie wydolnościowym się  znajdują i jakie obciążenia aplikować im podczas treningów. Nie po to dawaliśmy zawodnikom rozpiski na okres świąteczny, aby ich teraz nie wyegzekwować. Chcieliśmy, aby od razu zawodnicy byli gotowi do ciężkiej pracy. Mieli święta, sylwestra, urlopy - to też normalni ludzie, którzy chcą odpocząć i się zresetować. Ale gdy przychodzi pora na ciężką pracę, muszą być do niej gotowi - wyjaśniał Szukiełowicz.

 

Gazeta Wrocławska - Śląsk wrócił do zajęć. Czeka na wzmocnienia i sponsorów

 

Śląsk Wrocław wznowił treningi. Póki co testuje tylko Wiktora Żytka, ale na dniach mają się pojawić posiłki i... sponsorzy? Może i dla Stadionu Wrocław. (…) Najważniejszymi kwestiami - jak zawsze o tej porze roku - są oczywiście transfery.  - Ciężko pracowaliśmy w tej przerwie nad ewentualnymi wzmocnieniami. Przeglądnęliśmy kilkudziesięciu zawodników. W kręgu naszych zainteresowań są piłkarze z każdej formacji. W najbliższym czasie będziemy ich oglądać na miejscu. Mówię o bramkarzu, obrońcy, pomocniku i dwóch napastnikach - mówi Szukiełowicz pytany o ewentualne wzmocnienia. (…)

 

Póki co na testach w Śląsku przebywa 21-letni pomocnik Lechii Tomaszów Mazowiecki (III liga łódzko-mazowiecka) Wiktor Żytek, który w 17 meczach w tym sezonie strzelił dziewięć bramek. Szukiełowicz zapowiada, że ci zawodnicy, którzy przyjadą w najbliższych dniach na testy, to są kandydaci do pierwszej drużyny. Nie wszyscy będą bez kontraktów. - Dwóm z nich kończą się umowy w czerwcu, ale mamy zapewnienie, że za niewielkie pieniądze uda się je rozwiązać wcześniej - mówi Szukiełowicz. (…)

 

Jak się okazuje, coś ruszyło się też w kwestiach sponsorskich. Jak się nam udało dowiedzieć, niewykluczone, że w przyszłym tygodniu Śląsk Wrocław przedstawi dwóch nowych sponsorów, a jeden z nich będzie być może sponsorem na puste od dłuższego czasu koszulki. Po rezygnacji wiceprezesa Marka Drabczyka w klubie pojawił się Radosław Bąk, który już w przeszłości pracował przy Oporowskiej. To on miał m.in. w ostatnim czasie pracować nad nowymi umowami.

 

Sport - Szukają następcy Pawełka

 

28-letni słowacki golkiper Lubosz Kamenar jest kandydatem do gry w Śląsku. Wrocławianie rozglądają się za bramkarzem, bo przy Oporowskiej są zaniepokojeni stanem zdrowia Mariusza Pawełka. Jego przyszłość jest niejasna. (…)

 

Klub szuka bramkarza nie tylko z uwagi na sytuację kontraktową Pawełka (musi zaliczyć jeszcze 47 minut żeby jego wygasającą w czerwcu umowę można było prolongować). Kapitan to mocny charakter, dobry duch szatni i kompetentny golkiper (nie zmienia tej całościowej oceny pamiętna wpadka w Niecieczy). Problem w tym, że Pawełek, który niedługo skończy 35 lat, trochę podupada na zdrowiu. Sam pod koniec jesieni faszerował się środkami przeciwbólowymi, bo stare kontuzje odzywały się jedna po drugiej. Nie ukrywał, że woli oddać miejsce między słupkami Jakubowi Wrąblowi, a w międzyczasie przez grudzień porządnie się wykurować. Kilka tygodni temu przeszedł m.in. zabieg usunięcia blachy, usztywniającej złamany rok temu palec. 

 

Kamenar według naszych informacji nie jest wolnym graczem, ale nie jest to problem nie do przeskoczenia. - Mamy na naszej liście życzeń również piłkarzy z kontraktami, ale mowa o ludziach, którzy będą mogli rozwiązać umowy za niewielkie pieniądze. Nazwisk nie podam. Powiem tylko, że chcę transferować zawodników, którzy dadzą jakość, a nie będą jedynie uzupełnieniem kadry - komentuje trener Romuald Szukiekmicz.

 

Fakt - Były gracz Nantes na celowniku Śląska

 

Słowacki bramkarz Lubosz Kamenar (28 l.) jest kandydatem do gry w Śląsku. Przy Oporowskiej są zaniepokojeni stanem zdrowia Mariusza Pawełka (35 l.), którego przyszłość w klubie jest niejasna.  Kamenar jesienią bronił w Spartaku Trnava, ale to golkiper z dużym międzynarodowym obyciem. Markę wyrobił sobie jako bramkarz Artmedii Petrzalki, z której w 2009 roku sprowadził go FC Nantes. Początkowo bronił we  Francji regularnie, ale po roku stracił miejsce w bramce i Kanarki zaczęły go wypożyczać (m.in. do Sivassporu, Sparty Praga, Celtiku Glasgow). Ma na koncie dwa występy w pierwszej reprezentacji Słowacji.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również