Wydarzenia

Piątkowy przegląd prasy o Śląsku

2015-10-16 09:50:00
Zapraszamy na tradycyjny przegląd prasy. Z dzisiejszych artykułów wybraliśmy najciekawsze informacje dotyczące Śląska Wrocław.

Gazeta Wrocławska - Kryzys ponoć w Śląsku minął, więc czas to udowodnić teraz na boisku

 

Właśnie minął miesiąc, od kiedy Śląsk Wrocław ostatni raz wygrał mecz w Ekstraklasie -12 września pokonał 3:1 na własnym boisku Jagiellonię. Po przerwie reprezentacyjnej Tadeusz Pawłowski i piłkarze zapowiadają, że przewidziany kryzys właśnie mija, a wyniki ostatnich badań wydolnościowych są dobre. Nie pozostaje zatem nic innego, jak wygrać dziś z Koroną Kielce. - To dla nas bardzo, bardzo ważny mecz. Nadchodzi czas, że tabela zacznie się pomalutku dzielić. Zwycięstwo daje nam skok do pierwszej ósemki, a chcielibyśmy się w niej już do końca usadowić - mówi trener WKS-u. (…)

 

Opiekun WKS-u, który w środę skończył 62 lata, z jednej strony cieszy się, że ma ten komfort, iż jego piłkarze nie rozjeżdżają się na zgrupowania drużyn narodowych. Z drugiej przyznaje, że jedną z największych nobilitacji dla trenera są powołania dla jego podopiecznych. - Po to pracujemy. Myślę, że na mistrzostwa Europy ktoś pójdzie - uśmiecha się Pawłowski. Zaznacza, że przez ostatnie dwa tygodnie udało się jego drużynie zregenerować siły.  - Okres przygotowawczy był krótki, potem mieliśmy 16 meczów. Zawodnicy odpoczęli fizycznie i psychicznie. Mieliśmy szansę na poprawę płynności w grze. Pracowaliśmy nad tym jak najwięcej. Było dużo motoryki, ale też piłek. Myślę, że w wywiadach zawodnicy podkreślą, że nie mają ciężkich nóg, bo mieliśmy dużo zajęć z piłkami - podsumował trener.

 

Przegląd Sportowy - Oldboje dla oldboja

 

W sobotę na stadionie przy ul. Oporowskiej o godz. 14 rozpocznie się charytatywny mecz oldbojów Śląska i Korony. Dochód zostanie przeznaczony na będącego w śpiączce Aleksandra Choroszkę, wieloletniego reprezentanta oldbojów Śląska.

 

Gazeta Wyborcza - Śląsk Wrocław z nową szatnią

 

Kapsle po piwie Tyskie Gronie, Tyskie Klasyczne oraz Tyskie Radler zbierają wszyscy. Miłośnicy piłki nożnej, stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Wrzucają je do małych urn, które znajdują się w sklepach oraz do tej dużej - ustawionej przed Stadionem przy ulicy Oporowskiej 62. Jeżeli uda im się zebrać nieco ponad 130 000 kapsli Tyskie przekaże klubowi 20 000 złotych na odnowę strefy zawodniczej.  

 

Tyskie od lat jest blisko kibiców i wspiera ich w przeżywaniu sportowych emocji. Cel tegorocznej akcji, na który zbierane są kapsle został ustalony z klubem. - Kiedy zapytaliśmy klub o cel, na który będą zbierane kapsle - szybko uzyskaliśmy konkretną odpowiedź. Okazało się, że strefa szatni wymaga odświeżenia - mówi Natalia Babczyńska z marki Tyskie. Kibice Śląska nieraz udowodnili, że są ze swoją drużyną na dobre i na złe; nawet w trudnych momentach potrafią wesprzeć zawodników dopingiem. Teraz wspólnymi siłami mogą sprawić, że strefa zawodnicza wraz z tunelem nabiorą klubowych barw.

 

Super Express - Tort już był, teraz pora na punkty

 

Piłkarze Śląska nie zapomnieli o 62. urodzinach trenera Tadeusza Pawłowskiego. Szkoleniowiec otrzymał od podopiecznych tort z klubowym logo i napisem „100 lat trenerze!", jednak najważniejszy prezent zawodnicy obiecali dać dziś: trzy punkty w meczu z Koroną Kielce. - Zwycięstwo da nam skok w pierwszą ósemkę - mówił na konferencji solenizant Pawłowski. - Życzyłbym sobie, abyśmy w tej części tabeli usadowili się wygodnie. Korona traci mało goli i dobrze gra na wyjazdach. Udowodnili to, wygrywając z Legią i Zagłębiem - podkreślił.  

 

To będzie szczególne spotkanie dla Jacka Kiełba (27 l.), który w poprzednich latach był jednym z liderów Korony. - Każdy wie, jak traktuję kielecki klub - zaznaczył skrzydłowy Śląska. - Ostatnio mieliśmy dołek i zadyszkę. ja też za chwilkę się obudzę. Bo oczekiwania klubu są dużo większe niż 12, miejsce - dodał Kiełb, który dla wrocławskiej drużyny w tym sezonie zdobył tylko jedną bramkę.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również