Wydarzenia

Pich i Dankowski po wygranej

2017-02-18 20:45:00
Robert Pich i Kamil Dankowski skomentowali zwycięskie spotkanie WKS-u z Wisłą Kraków.
Robert Pich: Dziś był wyrównany mecz. Myślę, że nie mieliśmy aż tyle szans, co w Płocku. Dobrze, że wykorzystaliśmy jedną i zargraliśmy mądrze po zdobyciu bramki. Nauczka z Płocka się przydała i nie straciliśmy dziś wygranej. Potrzymaliśmy trochę piłkę z przodu i ostatecznie zdobyliśmy trzy punkty. To bardzo ważne.
 
Wisła dobrze grała piłką, nie było to łatwe spotkanie. Ważne, że trzy oczka zostają we Wrocławiu, choć rywale gonili wynik. Grało się ciężko, krakowianie byli lepszą drużyną niż Wisła Płock, dlatego ten mecz był trudniejszy. Tym bardziej cieszy, że wygraliśmy. Takie zwycięstwa sprawiają, że drużyna mocniej w siebie wierzy.
 
Kamil Dankowski: Bardzo duża ulga, że wreszcie wygrywamy. Trzy punkty mieliśmy już na widelcu w Płocku, ale uciekły nam w ostatniej chwili. Dziś pokazaliśmy charakter i cieszymy się ze zwycięstwa.
 
Na pewno Wisła była mocniejszym rywalem niż płocczanie. Wiemy, jak Biała Gwiazda potrafi operować piłką, zagrać na 1-2 kontakty. Byliśmy na to przygotowani, trenerzy przedstawili nam bardzo dobrą analizę przeciwnika i to zaprocentowało.
 
Walczyłem dziś z Patrykiem Małeckim, raz ograł mnie w polu karnym i było groźnie - muszę wyciągnąć z tego wnioski - ale poza tą jedną okazją nie był jakoś bardzo widoczny. Myślę, że mogę ocenić na plus swój występ przeciwko Małeckiemu.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również