Wydarzenia

Pich: Mecz mógł się podobać

2019-02-09 17:35:00
- Powinniśmy wyżej wygrać, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć, że zagraliśmy na zero z tyłu - mówi po wygranej z Zagłębiem Sosnowiec Robert Pich.
Robert Pich: Uważam, że dziś zagraliśmy dobrze. Myślę, że mecz mógł się podobać kibicom, bo było dużo okazji bramkowych i sporo goli, choć nie wszystkie zostały uznane przez sędziego. Ostatecznie powinniśmy wyżej wygrać, ale z drugiej strony trzeba się cieszyć, że zagraliśmy na zero z tyłu.
 
Ze swojej gry byłbym zadowolony, gdybym zakończył ją z golem na koncie. Cieszy mnie jednak, że wygraliśmy i że umiałem sobie wypracować dobre okazje bramkowe. Do tego zaliczyłem asystę przy trafieniu Radeckiego. Dobrze, że podwyższyliśmy prowadzenie, bo nie musieliśmy drżeć o wynik do ostatnich sekund. Były fragmenty, gdzie Zagłębie dochodziło do głosu, ale za każdym razem cało wychodziliśmy z opresji.
 
Szkoda pierwszej połowy, w której powinniśmy wygrywać nawet trzema bramkami. Skończyło się tylko 1:0 i musieliśmy się męczyć po zmianie stron. Najważniejsze jednak, że dopisujemy trzy punkty na konto i już skupiamy się na kolejnych wyzwaniach.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również