Wydarzenia

Pich: Po wygraniu takich meczów drużyna idzie w górę

2018-02-14 15:35:00
- Skoro raz ich pokonaliśmy, a mamy tę samą drużynę, to dlaczego nie mielibyśmy wygrać jeszcze raz? – mówi Robert Pich na konferencji przed piątkowym spotkaniem z Legią Warszawa.
Robert Pich: - Kilka fragmentów zadecydowało o wyniku meczu z Cracovią. Szkoda, że nie udało nam się zdobyć bramki na 2:1, myślę, że wtedy nie wypuścilibyśmy już zwycięstwa. Nie sądzę jednak, aby było to z naszej strony bardzo słabe spotkanie. 

7 punktów w trzech najbliższych meczach byłoby niezłym wynikiem, ale prawda jest taka, że skupiamy się na najbliższym spotkaniu. Straciliśmy punkty z Cracovią i teraz musimy to nadrobić. Oczywiście zagramy z ciężkim przeciwnikiem, ale z drugiej strony najlepiej wyglądaliśmy w pierwszej części sezonu, grając właśnie przeciwko Legii. Wierzę, że także z tymi trudnymi rywalami możemy zdobyć punkty. Są to takie mecze, po wygraniu których drużyna idzie w górę. Dobrze, że gramy z mocnymi drużynami. 
 
Oglądałem mecz Zagłębia z Legią.  Lubinianie mogli wygrać, ale przegrali w ostatniej minucie tak jak my w Krakowie. Po wznowieniu rozgrywek często spotkania są wyrównane, nawet małe błędy mogą zmieniać ich losy. Musimy skoncentrować więc na każdej minucie.
 
Kiedy poprzednio graliśmy z Legią, byliśmy w innej sytuacji. To był początek sezonu, do zespołu wprowadzali się nowi zawodnicy. Zdarzyło nam się jednak w międzyczasie kilka słabszych spotkań i nasza forma spadła. Teraz musimy znów ją złapać. Skoro raz ich pokonaliśmy, a mamy tę samą drużynę, to dlaczego nie mielibyśmy  wygrać jeszcze raz?
 
Autor: Biuro Prasowe, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również