Wydarzenia

Pich: Ważne, by udanie zacząć

2017-02-11 14:05:00
W niedzielę pierwszy ligowy mecz Śląska w roku. W Płocku wrocławianie powalczą z Wisłą. – Trzeba być skoncentrowanym od początku pierwszego meczu. To ważne, by dobrze zacząć – mówi wracający do Śląska Robert Pich.
Dla Słowaka będzie to pierwszy ekstraklasowy mecz od 14 maja, kiedy to kończył się sezon 15/16, po którym Pich wrócił do Kaiserslautern. W sparingach przed sezonem pokazywał dobrą formę i można spodziewać się, że niedzielne spotkanie rozpocznie w pierwszym składzie. - To bardzo ważne, by udanie zacząć. Wierzę, że zrobimy fajną serię i będziemy zbierać punkty. Te 10 meczów do końca rundy zasadniczej jest bardzo, bardzo ważnych. Niezwykle istotne będą każde punkty, dlatego trzeba być skoncentrowanym od początku pierwszego meczu, do końca ostatniego – przestrzega skrzydłowy.
 
Śląsk zaczyna rok od dwóch spotkań z Wisłą. Po niedzielnym starciu w Płocku już niespełna tydzień później wrocławianie podejmą u siebie Wisłę z Krakowa. Dla Picha będzie to powrót na Stadion Wrocław, gdzie zdobył 6 bramek. – Na pewno czekam, by ponownie zagrać na Stadionie Wrocław i ponownie zobaczyć się z naszymi wspaniałymi kibicami. Ale najpierw spotkanie z Wisłą Płock i na nim w pełni się koncentrujemy. Bardzo chciałbym, byśmy mecz u siebie rozpoczynali, mając na koncie trzy oczka więcej, niż obecnie – mówi Robert Pich.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również