Wydarzenia

Pich: Wciąż się rozpędzamy

2017-09-19 13:00:00
- Mamy jakość w zespole i wierzę, że stać nas na zwycięstwo w piątek. Wciąż się rozpędzamy – mówi przed spotkaniem z Lechem Poznań Robert Pich.
WKS do piątkowego meczu na Stadionie Wrocław podejdzie z serią siedmiu meczów  bez porażki w LOTTO Ekstraklasie. Robert Pich przekonuje, że to nie koniec. - W drużynie panuje dobra atmosfera, nie przegrywamy i teraz znów chcemy zagrać na wysokim poziomie. Umiemy grać z wymagającymi zespołami, co pokazaliśmy choćby z Legią i trzeba to powtórzyć – zapowiada skrzydłowy Śląska. – Mamy jakość w drużynie i wierzę, że stać nas na zwycięstwo w piątek. Wciąż się rozpędzamy, oczywiście każdy mecz ma swoją historię, ale przed własną publicznością musimy wygrywać. Stać nas na przedłużenie naszej serii.
 
Lech Poznań po 9 kolejkach LOTTO Ekstraklasy jest liderem w tabeli. To zwiastuje ciekawy pojedynek we Wrocławiu. - Spotkania z Lechem zawsze są bardzo trudne. Do Wrocławia przyjeżdża lider, ale my też czujemy się mocni. Grając u siebie, musimy być stroną dominującą. Mamy bardzo dobrych zawodników ofensywnych i właśnie na nich opiera się gra Śląska. Nie możemy jednak pierwsi stracić gola, bo potem wszystko się komplikuje. Napastnik musi być też pierwszy obrońcą, bo wtedy całej defensywie gra się lżej – mówi Pich. 
 
Już w piątek, 22 września Śląsk na Stadionie Wrocław podejmie Lech Poznań. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20:30.
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Paczkowska

Zobacz również