Wydarzenia

Pich wraca do Śląska!

2016-02-09 07:00:00
1
Słowacki pomocnik będzie wiosną grał w barwach wrocławskiej drużyny! Prezes Śląska Paweł Żelem doszedł do porozumienia z działaczami 1.FC Kaiserslautern w sprawie wypożyczenia piłkarza z opcją transferu definitywnego.

27-letni Robert Pich do drużyny z 2. Bundesligi trafił w sierpniu 2015 roku. Podpisał umowę do czerwca 2018 roku. Jesienią w zespole z Kaiserslautern zmienił się jednak trener i Słowak nie dostawał zbyt wielu szans na grę. Wystąpił w 4 meczach. Teraz wraca do Wrocławia, gdzie był jedną z gwiazd drużyny (w 65 spotkaniach strzelił 14 goli i miał 8 asyst), a jego błyskotliwe rajdy podobały się kibicom. Przypomnijmy, że do Śląska trafił ze słowackiej Żiliny w sierpniu 2013 roku.

 

– Robert był jednym z naszych celów transferowych. Musieliśmy jednak być cierpliwi, bo cały czas ważyły się jego losy. Niemcy zastanawiali się czy go puścić. Przygotowywał się z zespołem Kaiserslautern, więc możemy być spokojni o jego dyspozycję. Wreszcie nam się udało go sprowadzić! Cieszymy się z jego powrotu. Robert Pich pomoże nam i sobie, bo wciąż ma szansę na wyjazd na EURO – powiedział Paweł Żelem, prezes Śląska Wrocław.

Autor: Krzysztof Świercz, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również