Wydarzenia

Pich: Wykorzystać ich słabszy moment

2016-02-29 15:57:00
- Naszym największym mankamentem była ostatnio skuteczność. Musimy ją poprawić, zachować koncentrację i wykorzystać słabszy moment Piasta - mówi Robert Pich przed meczem w Gliwicach.
Słowacki pomocnik twierdzi, że problemem Śląska w wiosennych spotkaniach była skuteczność. - To nasz największy mankament ostatnio. Wiemy o tym, ale przed spotkaniem w Gliwicach jest wyjątkowo mało czasu na trening konkretnie pod tym kątem - mówi Pich. Jak przyznaje, on sam powinien się poprawić w tym względzie. - Miałem sytuacje w poprzednich spotkaniach, ale nie udało się zdobyć bramki. Trzeba zachować pełną koncentracje, bo wygląda tak, jakbyśmy tracili ją w niektórych momentach, a z tego biorą się zmarnowane okazje.

Przed meczem ze Śląskiem gliwiczenie stracili fotel lidera Ekstraklasy. - Nie ma to dla nas wielkiego znaczenia, że Piast był liderem, a teraz gra słabiej i stracił tę pozycję. Na pewno nieprzypadkowo tak długo plasowali się na górze tabeli - twierdzi Słowak. Zielono-biało-czerwoni nie chcą pozwolić wrócić gliwiczanom na szczyt. - Chcemy wykorzystać ich słabszy moment. Żeby to zrobić musimy zagrać znacznie lepiej, niż przeciwko Górnikowi. W pierwszej rundzie nasza drużyna przegrała u siebie z Piastem, ale mnie nie było już wtedy w zespole. Liczę, że tym razem weźmiemy rewanż.Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również