Wydarzenia

Piech: Czuję się dobrze, ale powinienem dawać więcej

2019-02-09 18:30:00
Arkadiusz Piech strzelił pierwszego gola dla Śląska w 2019 roku. Napastnik WKS-u miał okazje na kolejne bramki, dlatego po meczu z Zagłębiem Sosnowiec mówi, że powinien dawać zespołowi jeszcze więcej.
Arkadiusz Piech:  Na pewno spotkanie bardzo dobrze się dla nas zaczęło. Przy prowadzeniu zawsze gra się nieco łatwiej. Jednak w pierwszej połowie było trochę niepewności w naszych poczynaniach. Wyprowadziliśmy dwie dobre kontry, mieliśmy świetne sytuacje i powinniśmy szybciej podwyższyć prowadzenie. Wtedy można byłoby grać z większym spokojem i polotem. Nękaliśmy rywali cały czas i w końcu dopięliśmy swego, strzelając drugiego gola. Mieliśmy za dużo zmarnowanych sytuacji, trzeba je wykorzystywać, bo były to czyste okazje.
 
Czuję się dobrze, bo rundę zaczęliśmy zwycięsko, a ja zdobyłem bramkę. Powinienem jednak dawać więcej drużynie. Miałem okazje na kolejne gole i jeśli chce się czuć pewniej, to muszę je wykorzystywać, a wtedy bardziej pomogę zespołowi.
 
Rywale mieli zimą bardzo wiele zmian, wiedzieliśmy o tym, jednak skupialiśmy się na sobie. Graliśmy u siebie, a punkty są nam bardzo potrzebne. Musimy tu wygrywać, zrobić ze stadionu twierdzę, tak by żaden przeciwnik nie miał z nami łatwo.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również