Wydarzenia

Pierwsze zwycięstwo! | Ekstraliga

2021-08-29 18:00:00
Pierwsza wygrana piłkarek Śląska Wrocław stała się faktem. Podopieczne Piotra Jagieły pokonały w niedzielę Rekord Bielsko-Biała 2:1, a bramki dla WKS-u zdobyły Aleksandra Dudziak i Marcelina Buś.
Wrocławianki przed tym spotkaniem nie miały jeszcze punktów na koncie, podczas gdy rywalki z Bielska-Białej odnotowały już premierowe zwycięstwo. Podopieczne Piotra Jagieły zapowiadały jednak walkę o trzy punkty i było to widać od pierwszych minut. Śląsk przeważał, Śląsk kontrolował grę neutralizując zagrożenie odcinając od podań najlepszą napastniczkę Rekordu - Klaudię Adamek.
 
A w ataku? Choć wielu okazji nie było, wrocławianki wykorzystywały te, które stworzyły. W 23. minucie Oliwia Krysman znakomicie dośrodkowała z rzutu wolnego, w polu karnym świetnie odnalazła się Aleksandra Dudziak, a piłka po jej uderzeniu głową wpadła tuż pod poprzeczką. Śląsk prowadził z Rekordem 1:0!
 
Końcówka pierwszej i początek drugiej połowy to seria ataków gospodyń, które jednak większego zagrożenia nie przyniosły. Dobrze poczynał sobie blok defensywny WKS-u (warto zwrócić uwagę, że w wyjściowym zestawieniu znalazła się powracająca po kontuzji Karolina Ostrowska), pewna między słupkami była też Monika Sowalska.
 
Gdy wydawało się, że w niedzielne popołudnie w Bielsku-Białej nie wydarzy się nic niespodziewanego, wówczas - w 82. minucie - na strzał niemal z połowy boiska po odbiorze piłki zdecydowała się Małgorzata Korda. Kapitan Śląska kompletnie zaskoczyła bramkarkę Rekordu, na jej szczęście futbolówka nie wpadła do bramki, a trafiła w poprzeczkę. Jednak spadła pod nogi nadbiegającej Marceliny Buś, a ta mając przed sobą właściwie pustą bramkę dopełniła formalności.
 
Chwilę później Małgorzata Korda znów wystąpiła w roli głównej. Rekordzistki szukały kontaktowego trafienia i miała miejsce niemal kopia sytuacji sprzed chwili, a tą różnicą, że pod bramką Śląska. Strzał z dystansu (choć nie tak dalekiego), piłka zatrzymała się na poprzeczce, spadła pod nogi napastniczki i przy próbie uderzenia Małgorzata Korda przypadkowo dotknęła piłki ręką. Mimo braku intencjonalności wyrok był dość surowy - żółta kartka i rzut karny dla Rekordu, który dość pewnie wykorzystała Klaudia Adamek.
 
Ostatecznie - na szczęście WKS-u - wynik nie uległ już zmianie, wrocławianki pokonały Rekord 2:1, odnosząc premierowe zwycięstwo w tym sezonie. Teraz przed Śląskiem kolejne dwa spotkania z zespołami z czołówki - Czarnymi Sosnowiec i Górnikiem Łęczna. Wierzymy, że wrocławianki pozostaną na zwycięskiej ścieżce.
 
Rekord Bielsko-Biała - Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)
Bramki:
0:1 Aleksandra Dudziak 23'
0:2 Marcelina Buś 82'
1:2 Klaudia Aadamek 86' (k)
 
Śląsk: Sowalska - Ostrowska (60' Furmaniak), Dudziak, Korda, Żurek, Kulig, Krzyżanowska, Krysman (82' Turowska), Wróblewska (75' Czudecka), Marcelina Buś (82' Martyna Buś), Iwaśko (90' Sieradzka).
 
żółte kartki: Iwaśko, Krysman, Korda.
Autor: Paweł Prochowski, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również