Wydarzenia

Pietraszewski: Chcemy osiągać dobre wyniki

2020-03-06 20:30:00
Nie tylko III liga wznawia rozgrywki. Do rywalizacji w Centralnej Lidze Juniorów wrócą jutro piłkarze zespołu U18. O tym, co czeka juniorów starszych w rundzie wiosennej porozmawialiśmy z Ryszardem Pietraszewskim, trenerem drużyny.
Ryszard Pietraszewski: W naszym zespole będzie sporo zmian. W Akademii przyjęliśmy taką strategie, że w drużynie ma grać sporo chłopaków z młodszych roczników. Wszystko jest oczywiście zależne od zespołu rezerw i od tego ilu zawodników w wieku juniora będzie grało u nas. Pracujemy w bardzo młodej grupie, która składa się głównie z zawodników z rocznika 2003 i 2004. Z rocznika 2002 zostało nam pięciu chłopaków, więc na pewno będzie dużo nowych twarzy, które będą miały sporo szans na granie na przestrzeni całej rundy. 

Na każdy mecz założenie jest takie, że chcemy zwyciężyć dzięki dobrej grze. Nie wychodzimy na boisko po to, by oddać miejsce przeciwnikowi i pozwolić mu robić to, co chce. Oczywiście będą określone założenia taktyczne, ale będziemy chcieli osiągać również dobre wyniki. Chłopcy kończą wiek juniora i przygotowują się do piłki seniorskiej, gdzie końcowy rezultat jest najważniejszy, więc muszą brać odpowiedzialność za siebie i za wynik. 

Chcemy patrzeć w górę tabeli. Najważniejsze, byśmy spędzali dużo czasu wspólnie z zawodnikami. Będzie dużo rotacji, co może wpłynąć na zrozumienie na boisku i pewne automatyzmy, ale mam nadzieję, że po kilku kolejkach będzie to na tyle mocny zespół, że będziemy mogli iść w gorę i zdobywać kolejne punkty. 

Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również