Wydarzenia

Pietraszewski: Jeszcze zagramy o medale

2018-06-21 11:00:00
- Jagiellonia zasłużenie awansowała do finału, a my zebraliśmy cenne doświadczenie. Jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny w tej rundzie i na pewno w przyszłości zagramy jeszcze o medale - mówi trener zespołu U17 Ryszard Pietraszewski po przegranym półfinale mistrzostw Polski juniorów młodszych z Jagiellonią.
Ryszard Pietraszewski: Jagiellonia zasłużenie awansowała do finału, w rewanżu była lepszą drużyną i gratulujemy jej awansu. Myślę, że porażka 0:3 we Wrocławiu miała wpływ na nastawienie mentalne moich zawodników, mimo że zrobiliśmy wszystko, by być jak najlepiej przygotowanym.
 
Zaczęliśmy dobrze to spotkanie. Prowadziliśmy 1:0, ale niestety później niezrozumienie w defensywie wykorzystali rywale, którzy doprowadzili do remisu. Chwilę później bramka Jagiellonii z rzutu karnego, choć Gracjan pierwszy strzał obronił. Przy takim wyniki już trudno było myśleć o awansie. Nie ukrywam, że byliśmy też osłabieni kontuzjami, ale to nas nie tłumaczy. Musimy mieć całą kadrę mocną i niezależnie kto się pojawia na boisku, ma dać nam określoną jakość. 
 
W przekroju całego meczu Jagiellonia okazała się dojrzalszym zespołem, w swoich szeregach ma zawodników, którzy nie pierwszy raz grają o taką stawkę. Dla nas to tak naprawdę pierwsze takie doświadczenie. Pierwszy raz graliśmy o medale, a trzeba przyznać, że tego też trzeba się nauczyć. My teraz zdobywamy doświadczenie i mamy nadzieję, że ono zaprocentuje w przyszłości. Ten półfinał pokazał nam, że musimy być również bardzo mocni mentalnie, musimy kontrolować emocje, bo często one są przyczyną błędów. 
 
Jestem jednak bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny w tej rundzie. Wygraliśmy naszą grupę, która była bardzo mocno obsadzona. Byliśmy lepsi w najważniejszych meczach, graliśmy pod presją i to złożyło się na zebranie cennego doświadczenia, również dla mnie jako trenera. Mamy nadzieję, że jeszcze zagramy o medale. 
 
 
 
Autor: Michał Krzyminski, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również