Wydarzenia

Piłkarze na wypożyczeniach | podsumowanie

2019-06-05 14:15:00
Sześciu piłkarzy Śląska Wrocław udało się na wypożyczenia w sezonie 2018/2019. Występowali oni na boiskach Fortuna 1 Ligi oraz II ligi. Przyjrzeliśmy się nieco bliżej ich poczynaniom.
Najstarszy piłkarz, który tymczasowo opuścił WKS, to 21-letni Łukasz Wiech. Najmłodszym był osiemnastolatek – Maciej Buławski, który w trakcie sezonu reprezentował barwy Skry Częstochowa i Elany Toruń. 
 
Przyzwoity sezon ma za sobą Adrian Łyszczarz. Pomocnik zasilił skład GKS-u Katowice i jego występy sprawiły, że otrzymał powołanie do reprezentacji Polski U20. W kadrze Jacka Magiery wystąpił dziesięć razy, ośmiokrotnie wychodząc w podstawowym składzie. Łyszczarz trzykrotnie był kapitanem zespołu. Zdobył dwie bramki i zaliczył jedną asystę. Jeśli chodzi o spotkania w klubie, to znacznie lepsza była dla niego runda jesienna. Na wiosnę trener Dudek stawiał na bardziej doświadczonych graczy, co przełożyło się też na dla liczbę występów „Adiego”. Na przestrzeni całego sezonu znalazł się w składzie GKS-u w 17 meczach i trzynaście razy rozpoczynał w pierwszym składzie. Zdobył jedną bramkę i zanotował dwie asysty.
 
Konrad Poprawa obrał północny kierunek, a dokładniej Suwałki, jednak spędził w Wigrach tylko dwa miesiące i nie zagrał ani jednego meczu. Następnie zasilił szeregi drugoligowej Skry Częstochowa. Tam również miał problemy ze znalezieniem miejsca w składzie. W 25 meczach, Poprawa wystąpił dwa razy (90 minut z Elaną Toruń i 5 minut Olimpią Grudziądz). Sytuacja znacząco zmieniła się w ostatniej fazie sezonu. Obrońca zagrał we wszystkich z ostatnich dziewięciu meczów, sześciokrotnie rozgrywając pełne 90 minut i zdobywając do tego jedną bramkę. 
 
W Skrze występował jeszcze jeden zawodnik Śląska, Maciej Buławski. Spędził w Częstochowie całą rundę jesienną. Zagrał w szesnastu meczach, z czego pięć razy wychodził w podstawowym składzie. Do tego zdobył jedną bramkę. Wiosną przeniósł się do Elany Toruń, jednak nie było to w pełni udane wypożyczenie. Pomocnik wchodził na boisko zaledwie trzykrotnie i to w końcówkach meczów. 
 
W trakcie ubiegłych rozgrywek klub zmieniał również Sebastian Bergier. Napastnik w pierwszej części sezonu występował w Stali Mielec, zaliczając pięć występów w podstawowym składzie i czternaście łącznie. W rundzie wiosennej zasilił Wigry Suwałki. Zagrał tam czterokrotnie, z czego dwa razy w pierwszym składzie, jednak również nie zdobył żadnej bramki. Sebastian musiał zmagać się także z kontuzją pleców. 
 
Na rundę wiosenną do Chorzowa udał się Łukasz Wiech. Obrońca występował regularnie. Zagrał w dwunastu meczach, omijając jedynie spotkanie z Elaną Toruń. Za każdym razem spędzał na boisku 90 minut. Wiech nie pomógł jednak Ruchowi w utrzymaniu - chorzowianie spadli z II ligi. 
 
Udany czas na wypożyczeniu ma za sobą Maciej Pałaszewski. Pomocnik po spędzeniu pierwszej części sezonu we Wrocławiu, przebywał na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn. Początkowo wchodził na boisko jako rezerwowy, jednak z czasem wywalczył sobie miejsce w wyjściowej jedenastce i miał znaczny wkład w utrzymanie olsztynian w Fortuna I Lidze. Pałaszewski zaliczył dwanaście występów, z czego pięć w podstawowym składzie. Strzelił jednego gola. 
 
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również