Wydarzenia

Piłkarze Śląska odwiedzili pacjentów Przylądka Nadziei

2019-09-27 08:30:00
W poniedziałek Mariusz Pawelec, Piotr Celeban i Robert Pich spotkali się z podopiecznymi Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Wizyta piłkarzy Śląska wzbudziła wśród dzieci dużo emocji i co najważniejsze - uśmiechy na ich twarzach.
Tym razem zawodnicy mieli podwójną rolę, bowiem poza WKS-em reprezentowali także dzieci z Przedszkola nr 23 we Wrocławiu. Przedszkolaki z tamtejszej placówki własnoręcznie przygotowały rysunki dla małych pacjentów Przylądka Nadziei. Oryginalne prace trafiły do torebek z prezentami, które piłkarze Śląska rozdali podopiecznym Kliniki. Przy okazji Mariusz, Piotr i Robert przeprowadzili parę wywiadów i dowiedzieli się, kto interesuje się piłką nożną oraz komu kibicuje. Wśród dzieci nie zabrakło również fanów WKS-u, którzy pamiętali piłkarzy ze swych wizyt na meczach ekstraklasy.

 
Podczas odwiedzin nasi piłkarze spotkali się również z kierownikiem Kliniki prof. Alicją Chybicką, której wręczyli meczową koszulkę z logiem Fundacji i zaprosili na najbliższe derbowe spotkanie z Zagłębiem Lubin.


 
Śląsk Wrocław współpracuje z Fundacją „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. Od początku sezonu logo Fundacji zajmuje centralne miejsce na koszulce wrocławskiego klubu. To nie pierwsza wspólna inicjatywa wrocławskiego klubu i Fundacji. W sprzedaży cały czas są kubki z herbem WKS-u, oznakowane specjalną naklejką. Część dochodu z zakupu każdego z nich przeznaczana jest na leczenie dzieci chorujących na nowotwory. Można je kupić TUTAJ.Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” od 28 lat pomaga dzieciom chorym na raka. Przez ten czas wsparła kilkanaście tysięcy chorych na nowotwory z całej Polski. Fundacja pomaga małym pacjentom wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej – Przylądek Nadziei. Nowa siedziba kliniki powstała z jej inicjatywy i dziś stanowi największy w Polsce dziecięcy ośrodek przeszczepowy. Lekarze oraz pielęgniarki każdego roku walczą tu o życie 2 tysięcy dzieci przyjeżdżających do Wrocławia na leczenie z całego kraju.

Autor: Dawid Antecki, Fot. Dawid Antecki

Zobacz również