Wydarzenia

Piłkarze Śląska po wygranej z Lechią

2014-10-25 18:55:00
Po efektownym zwycięstwie Śląska nad Lechią (4:1), pod szatnią WKS-u porozmawialiśmy z zawodnikami zielono-biało-czerwonych.

Dudu Paraiba: Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego wyniku, to dla nas bardzo ważne zwycięstwo. Najważniejsze, że mamy na swoim koncie trzy kolejne punkty, choć szkoda, że straciliśmy tego jednego gola. Musimy skupić się na poprawie naszej gry i na tym, żeby więcej bramek nie tracić. Teraz możemy spokojnie myśleć o następnym ligowym meczu u siebie z Lechem Poznań.

 

Kamil Dankowski: Fajnie, że wygraliśmy tak wysoko na wyjeździe i dopisujemy do swojego dorobku kolejne trzy punkty. Bardzo się cieszę, że dostałem dzisiaj kolejną, tym razem dłuższą szansę od trenera. Nie będę oceniał swojego występu, zostawiam to sztabowi szkoleniowemu. Mogę tylko powiedzieć, że z uśmiechem na twarzy będziemy wracali do Wrocławia. Szkoda, że nie wykorzystałem dzisiaj swojej szansy bramkowej. Na pewno zabrakło mi dzisiaj trochę cwaniactwa i doświadczenia w meczach ligowych. Chciałem zabrać się z piłką na lewą nogę i niestety nie udało mi się tego wykończyć. Trudno, będę teraz ze wszystkich sił trenował, by poprawić ten element w swojej grze.

 

Mariusz Pawełek: Szkoda, że straciliśmy dziś gola, bo trzeba szczerze przyznać, że Lechia nie zasłużyła dziś nawet na to jedno trafienie. Tak jak byłem zdenerwowany po meczu z Podbeskidziem, tak również teraz jestem zły za to, że rywale trafili do mojej bramki. W naszym polu karnym każdy chciał bronić dostępu do bramki i niestety przydarzył się rykoszet, po którym piłka wpadła przypadkowo do siatki. Mimo wszystko jako drużyna możemy być zadowoleni z wyniku, z trzech punktów i czterech bramek. Można było co prawda wygrać jeszcze wyżej, ale nie bądźmy zachłanni i zostawmy tę pazerność na następne mecze. Dzisiaj pokazaliśmy, że w tych ciężkich warunkach, szczególnie przy tej niskiej temperaturze, potrafimy rozgrzać kibiców naszą ładną grą i efektownym zwycięstwem.

Autor: Mateusz Kondrat, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również