Wydarzenia

Piłkarze Śląska w jedenastce kolejki

2021-09-14 13:00:00
Michał Szromnik i Łukasz Bejger znaleźli się w oficjalnej jedenastce 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Wyróżniony za swój występ w meczu z Legią został również Victor Garcia.
Szromnik zaliczył świetny występ i między innymi dzięki jego interwencjom Śląsk zachował czyste konto w meczu z Legią. Bramkarz WKS-u między innymi dwukrotnie powstrzymywał Tomasa Pekharta. Szromnik znalazł się w oficjalnej jedenastce PKO Ekstraklasy i drużynie kolejki wybieranej w programie Liga+ Extra.

Bejger mimo że nie rozegrał całego spotkania, to gdy przebywał na boisku, nie można mu było nic zarzucić. Młody obrońca Śląska był pewnym punktem defensywy Trójkolorowych i świetnie radził sobie z pilnowaniem jednego z najgroźniejszych zawodników Legii, Luquinhasa. Bejger znalazł się w oficjalnej jedenastce kolejki PKO Ekstraklasy.

Garcia wyróżnił się przede wszystkim tym, że zdobył zwycięską bramkę dla Śląska, ale Hiszpan zaliczył też bardzo dobry występ na przestrzeni całego meczu. Był aktywny w ofensywie, często podłączał się do akcji, a do tego bardzo dobrze wywiązywał się ze swoich zadań defensywnych. Wahadłowy Śląska został wyróżniony w programie Liga+ Extra i przez tygodnik "Piłka Nożna".

Oficjalna jedenastka 7. kolejki PKO Ekstraklasy:

Szromnik (Śląsk Wrocław) - Bejger (Śląsk Wrocław), Frydrych (Wisła Kraków), Rodin (Cracovia), Mata (Pogoń Szczecin) - Kamiński (Lech Poznań), Pospisil (Jagiellonia Białystok), Szwoch (Wisła Płock), Durmus (Lechia Gdańsk) - Leandro (Radomiak Radom), Śpiączka (Górnik Łęczna).
Autor: Grzegorz Krawczyk, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również