Wydarzenia

Piłkarze Śląska zagrali w kadrze

2019-03-22 10:10:00
Piłkarze Śląska Wrocław zagrali w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Sprawdziliśmy, jak im poszło.
Gąska zagrał u trenera Michniewicza
 
Remisem 1:1 zakończył się pierwszy tegoroczny sprawdzian reprezentacji Polski do lat 21. Jedyną bramkę dla biało-czerwonych uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Sebastian Szymański. Mecz z reprezentacją Anglii był dla podopiecznych trenera Czesława Michniewicza pierwszym sprawdzianem po wywalczeniu awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy UEFA EURO U21 2019. W 62. minucie spotkania Konrada Michalaka zmienił Damian Gąska. Jakub Łabojko spędził cały mecz na ławce rezerwowych.
 
Gol Łyszczarza

Dwa miesiące przed pierwszym meczem młodzieżowego mundialu reprezentacja Polski do lat 20 pokonała aż 4:1 innego finalistę mistrzostw świata U-20 – Japonię. W 59. minucie na murawie w Łodzi pojawił się Adrian Łyszczarz, który zmienił Tomasza Makowskiego. Pomocnik, który aktualnie przebywa na wypożyczeniu w GKS-ie Katowice, popisał się pięknym trafieniem. Pozostałe bramki zdobyli: Serafin Szota, Tomasz Makowski i Jakub Bednarczyk.
 
Trafienie Adriana można zobaczyć TUTAJ
 
Jeszcze przed spotkaniem trenerzy obu drużyn ustalili, że po meczu zostanie jeszcze rozegrany konkurs rzutów karnych. Dla Polaków trafili Łyszczarz, Benedyczak, Bednarczyk, Slisz, Kostorz, pomylił się Sobociński, a strzał Taisei Miyashiro obronił Mleczko. Toichi Hara nie trafił z kolei w bramkę. W efekcie Polacy wygrali rzuty karne – 5:4.
 
Hołownia zagrał z Anglią
 
Reprezentacja Polski do lat 20 (rocznik 1998 oraz 1999) prowadzona przez trenera Bartłomieja Zalewskiego wygrała w meczu Turnieju Ośmiu Narodów z Anglią 3:1. O zwycięstwie biało-czerwonych zadecydowały trafienia Jakuba Modera, Patryka Klimali i Mikołaja Kwietniewskiego. W 60. minucie na boisku zameldował się Mateusz Hołownia, który zastąpił Adriana Gryszkiewicza.
Autor: Michał Krzyminski, Łączy Nas Piłka, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również