Wydarzenia

Piłkarze wrócili do treningów

2018-06-18 13:30:00
Zawodnicy WKS-u znów trenują przy Oporowskiej. W czwartek trener Tadeusz Pawłowski poprowadził pierwsze zajęcia przed sezonem 2018/19.
Na Oporowskiej piłkarze spotkali się o godz. 9, premierowy trening zaczynając nieco ponad godzinę później. Przerwa, trwająca od 19 maja, dobiegła końca. - Przerwa między sezonami jest w tym roku nieco dłuższa, ale my już od 4 czerwca mieliśmy rozpiskę z indywidualnymi ćwiczeniami. Trenowaliśmy, by na okes przygotowawczy już być gotowym do mocnej pracy. Był czas na odpoczynek, na wprowadzenie indywidualne, a teraz zaczynamy pełny trening z zespołem - mówi Jakub Słowik. Bramkarz został wybrany przez kibiców WKS-u najlepszym zawodnikiem minionych rozgrywek.

Pierwszy trening z drużyną mają za sobą również nowi piłkarze zielono-biało-czerwonych: Jakub Łabojko, Damian Gąska i Daniel Szczepan. W zajęciach wzięli udział również gracze testowani.  - Nowi zawodnicy dobrze się zaprezentowali. Będziemy ich teraz poznawać i starać jak najlepiej wprowadzić do zespołu. Żeby czuli się ważnymi postaciami, żeby czuli, że ich zdanie w szatni jest istotne. Postaramy się wprowadzić ich w funkcjonowanie klubu, w tradycje Śląska - dodaje Słowik. 

- Cieszymy się z powrotu, bo to bardzo fajny zespół, miło ujrzeć te pocieszne twarze kolegów. Nie ukrywam, że czekałem już na pierwszy trening - przyznaje golkiper WKS-u. Wspólne treningi pzy Oporowskiej potrwają do 27 czerwca, kiedy to rozpocznie się obóz przygotowawczy w Trzebnicy. Wcześniej, bo już w piątek 22 czerwca, pierwszy przedsezonowy sparing - z Zagłębiem Lubin.

Pierwszy mecz sezonu 2018/19 wrocławianie zagrają 21 lipca. W sobotę o 15:30 podejmą Cracovię na Stadionie Wrocław.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również