Wydarzenia

Piłkarze wrócili do treningów

2019-06-17 13:00:00
Zawodnicy WKS-u znów trenują przy Oporowskiej. W poniedziałek trener Vitezslav Lavička poprowadził pierwsze zajęcia przed sezonem 2018/19.
Przy Oporowskiej piłkarze spotkali się o godz. 10, premierowy trening zaczynając nieco ponad godzinę później. W zajęciach wzięło udział 25 piłkarzy. Przerwa, trwająca od 19 maja, dobiegła końca. - Jadąc na urlopy wiedzieliśmy, że mamy dwa tygodnie, podczas których mamy być nastawieni na odpoczynek. Później realizowaliśmy indywidualne rozpiski z treningami, które sztab nam wytyczył na kolejne dwa tygodnie. Wszyscy zrobili to, co mieli zrobić i teraz wchodzimy w pełne przygotowania. Nastawiamy się już na nowy sezon - mówi Mateusz Cholewiak, jeden z najlepszych graczy WKS-u pod koniec ubiegłych rozgrywek.
 
Pierwszy trening z drużyną ma za sobą Daniel Kajzer, nowy bramkarz Trójkolorowych. - Na razie jest okres wprowadzający, więc trudno coś więcej mówić o zajęciach. Nie sposób porównać ich do tych, które miałem w Bułgarii, bo to dopiero jeden trening. Bardzo podoba mi się jednak podejście trenera i to, że jest duża rywalizacja między bramkarzami. Ona na pewno pomaga - komentuje golkiper WKS-u. 
 
Inny nowy piłkarz Trójkolorowych, Dino Štiglec, nie uczestniczył w pierwszym treningu. Ze względu na później zakończony sezon obrońca otrzymał kilka dni wolnych więcej. Z zespołem nie trenował również Marcin Robak, którego przyszłość w Śląsku Wrocław wyjaśni się w najbliższym czasie.
 
W treningu wzięli udział piłkarze powracający z wypożyczeń. Zabrakło jedynie kontuzjowanego Łukasza Wiecha. Z drużyną ćwiczyli więc: Maciej Pałaszewski, Adrian Łyszczarz, Konrad Poprawa, Maciej Buławski i Sebastian Bergier. Innym młodym zawodnikiem był Grzegorz Kotowicz. Napastnik, urodzony w 2000 roku, w minionym sezonie występował w drużynie CLJ (wicemistrzostwo Polski) oraz rezerw (awans do III ligi). Teraz trenuje z I drużyną.
 
- Fizycznie nie jest tak trudno rozpocząć pracę ze względu na to, że ostatnie dwa tygodnie każdy trenował indywidualnie. Co innego jednak ćwiczenia w pojedynkę, co innego trening z drużyną. Miło spotkać się ponownie w tym gronie i wspólnie pracować - dodaje Cholewiak. Dla skrzydłowego okres między sezonami był w tym roku szczególny. - W poprzedni weekend wziąłem ślub i bardzo się cieszę, że wszystkie sprawy prywatne tak dobrze się udały. Teraz nastawiam się już na jak najlepsze przygotowanie do sezonu.
 
Zawodnicy WKS-u będą trenować przy Oporowskiej do 30 czerwca. W tym czasie rozegrają sparing z Odrą Opole (22 czerwca). Na przełomie czerwca i  lipca czeka ich 10-dniowy obóz przygotowawczy do słoweńskiej Rogli. 
 
Pierwszy mecz sezonu 2019/20 wrocławianie zagrają 20 lipca. W sobotę o 17:30 podejmą zmierzą się w Krakowie z Wisłą.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również