Wydarzenia

Piłkarze wrócili do treningów

2022-01-10 14:30:00
Po nieco ponad trzech tygodniach piłkarze Śląska Wrocław wrócili na Oporowską. Trójkolorowi rozpoczynają przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/22.
Po raz ostatni oglądaliśmy piłkarzy WKS-u w akcji 18 grudnia, gdy w 19. kolejce PKO Ekstraklasy mierzyli się u siebie z Cracovią. Pierwszy trening zaplanowany na poniedziałek, 10 stycznia, rozpoczyna intensywny okres przygotowawczy.

- Pierwszy trening jest przede wszystkim radosny. Cieszymy się, że wracamy do zajęć, że zespół znów jest razem. Wprowadzamy się do tego, co czeka nas w Turcji. Czasu do ligowego meczu nie ma wiele, więc będziemy pracować intensywnie już teraz. Zawodnicy byli pod pełną kontrolą podczas przerwy, ćwiczyli indywidualnie, dlatego teraz z dużą motywacją patrzymy na czekającą nas pracę. Pierwszy jej etap zamknie piątkowy sparing z Wartą, a w sobotę ruszamy na obóz - tłumaczy Paweł Kozub, II trener Śląska Wrocław.Na pierwszych zajęciach trener Jacek Magiera miał do dyspozycji 29 zawodników. Zabrakło kontuzjowanego Marka Tamasa oraz przeziębionego Konrada Poprawy. W pierwszym tygodniu przygotowań z drużyną nie będzie również Erika Exposito. Hiszpan przebywa na kwarantannie w swoim kraju i najprawdopodobniej dołączy do zespołu podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Zajęcia przy Oporowskiej to pierwszy etap przygotowań do nowej rundy. W piątek wrocławianie zagrają we Wrocławiu sparing z Wartą Poznań, a następnie rozpoczną dwunastodniowy obóz w Antalyi (15-27 stycznia). W Turcji Śląsk ma zaplanowane cztery kolejne sparingi.- Przerwa pomogła odciążyć głowę. Wiemy, że końcówka roku nie była dobra, ale to już za nami. Musimy się przygotować na rundę wiosenną i musimy zrobić to dobrze, by pokazać już w pierwszych meczach, że idziemy w dobrą stronę. Chcemy pracować nad każdym aspektem, zarówno w obronie i w ataku. Jestem tu od pół roku i chciałbym się poprawiać w każdym możliwym elemencie - dodaje Petr Schwarz, pomocnik Trójkolorowych.

Po zakończeniu obozu w Turcji zawodnicy WKS-u wrócą do Wrocławia, gdzie będą kontynuować przygotowania do pierwszego meczu nowej rundy, który zostanie rozegrany 5 lutego w Gdańsku z Lechią.
Autor: Jędrzej Rybak, Fot. Krystyna Pączkowska

Zobacz również